اردیبهشت 19, 1400 18:19 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 19, 1400 18:37 Asia/Tehran]
  • تاکید سخنرانان وبینار «روز قدس، روز مستضعفین» بر حمایت از مقاومت ملت فلسطین

وبینار «روز قدس، روز مستضعفین»، امروز یکشنبه به همت مجمع جهانی بیداری اسلامی برگزار شد و سخنرانان این وبینار بین‌المللی بر حمایت از مقاومت ملت فلسطین تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان در وبینار «روز قدس، روز مستضعفین» گفت موضوع فلسطین پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران مسیر جدیدی پیدا کرده و تحرکات مردم فلسطین در قدس و محله الشیخ جراح نشانه عزت و پیروزی است.

«زیاد نخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در پیامی به وبینار که توسط «ناصر ابوشریف» نماینده این جنبش در ایران قرائت شد، گفت به رغم توطئه‌های دشمن که با حمایت آمریکا و برخی از کشورهای جهان انجام می‌شود، ملت فلسطین بیش از صد سال است که مقاومت می‌کند و هر روز بیش از روز قبل توانمندی خود برای پایداری را نشان می‌دهد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود، جمهوری اسلامی ایران هرگز در زمینه حمایت ازمردم و مقاومت فلسطین تردید نکرد تا جایی که مقاومت فلسطین در زمینه نبرد و پایداری و تحقق دستاوردهای عظیم در برابر پروژه صهیونیستی توانمند شد.

«سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق نیز در این وبینار گفت، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان یادآور ابتکار عمل بزرگ امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی در جاودانه کردن قدس شریف و اراضی مقدس آن و ملت مظلوم فلسطین در وجدان انسانی و اسلامی است.

علامه «شمس الدین شرف الدین» مفتی یمن هم گفت مساله فلسطین مساله تمام مسلمانان است و کسانی که اقدام به عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی کردند دشمنی خود را با محور مقاومت، نخبگان و آزادگان نشان دادند.

شیخ «بدرالدین حسون» مفتی اعظم سوریه، نیز در این نشست مجازی گفت بیت المقدس طبق گفته قرآن کریم در سوره اسراء، مکانی که است هیچ متجاوز و ظالمی در آن دوام نخواهد آورد و هرکسی در راه ظلم و ستم در این سرزمین قدم بردارد، نابود خواهد شد.

دکتر علی اکبر ولایتی، دبیر این مجمع هم گفت روز قدس و تحقق اهداف بلند آن که یکی از چشم‌اندازهای «بیداری اسلامی» است، منشأ جوشش انگیزه‌های راسخ و پولادین برای نابودی رژیم صهیونیستی است و آزادی قدس باید به عنوان نقطه اتکاء و «کانون وحدت امت اسلام» باشد. دستور کار مهم برای نیل به این هدف متعالی تقویت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری گروه‌های مقاومت است و محور کار، امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند «مقاومت و مبارزه» است.

ولایتی تصریح کرد: در هیچ مقطعی از تاریخ بشریت شاهد چنین روند طولانی، وحشیانه و خشونت‌طلبانه‌ای از اشغالگری که جنایتکاران صهیونیستی انجام میدهند نبوده‌ایم و در نقطه مقابل نیز در کمتر دوره‌ای، این‌گونه شاهد مجاهدت و ایستادگی گروه‌های مقاومت علیه اشغالگری بوده‌ایم. این مجاهدت‌ها و مبارزات در نهایت به ثمر خواهد نشست و در آینده‌ای نه چندان دور شاهد آزادی سرزمین‌های اشغالی خواهیم بود.

حضرت امام خمینی (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس نامگذاری کردند و از زمان نامگذاری این روز، مسلمانان جهان به موجویت رژیم غاصب صهیونیستی اعتراض دارند.

جمهوری اسلامی ایران بارها با برگزاری همه پرسی با مشارکت ساکنان اصلی از هر قوم و دین، از جمله آوارگان فلسطینی برای تعیین سرنوشت فلسطین تاکید کرده است.

کلیدواژه