اردیبهشت 22, 1400 11:12 Asia/Tehran [Updated: خرداد 08, 1400 22:21 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی تصویری به زبان عربی گفت: جمهوری اسلامی ایران همیشه و برای همیشه در کنار فلسطینی ها خواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس،  محمدجواد ظریف، پیش از سفر به سوریه در یک پیام ویدیویی به زبان عربی خطاب به ملت فلسطین تصریح کرد: فلسطین مسئله اصلی جهان اسلام، امت اسلامی و همه آزادگان جهان است، همانگونه که وحدت، آخرین سلاح برای آزادسازی فلسطین و بیت المقدس است.

ظریف در این پیام گفت: تحولاتی که هم اکنون در سرزمین اشغالی فلسطین و نواحی القدس الشریف شاهد آن هستیم، یک مرحله اساسی در تاریخ مبارزات مردم فلسطین تلقی می شود.

حمله به مسجد الاقصی و کشته شدن نمازگزاران و نقض مقدسات دینی، بزرگترین گواه نژادپرستی و جنایتکاری این رژیم غاصب است که همیشه عامل اصلی ناامنی در این منطقه بوده است.

فلسطین مسئله اصلی جهان اسلام، امت اسلامی و همه آزادگان جهان است، همانگونه که وحدت، آخرین سلاح در نبرد آزادسازی فلسطین و بیت المقدس است.

اقدامات مجرمانه رژیم صهیونیستی نقض آشکار قوانین، منشورها و هنجارهای بین المللی است. از اینجا باید گفت که فقط یک راه حل عادلانه برای مسئله فلسطین وجود دارد، که ما آن را در سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی بیان کردیم و آن همه پرسی مردمی است که آینده و سرنوشت خود را باید تعیین کنند. جمهوری اسلامی ایران همیشه و برای همیشه در کنار فلسطینیان خواهد بود، از آرمان آنها حمایت می کند و خواسته های آنها را به نفع مقاومت مشروع آنها پذیرفته است.

 

کلیدواژه