اردیبهشت 22, 1400 12:09 Asia/Tehran [Updated: تیر 15, 1400 19:30 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: «محمود احمدی نژاد» رئیس دولت نهم و دهم، صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در وزارت کشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمود احمدی نژاد» پس از ثبت نام  در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: قدرت یک نظام سیاسی به مسئولانش نیست، بلکه قدرت ملی واقعی، مردم هستند.

احمدی نژاد با بیان اینکه  کمتر کسی است که بر حساسیت شرایط کنونی و سرنوشت ساز بودن حوادث آینده اذعان نداشته باشد، گفت: شرایط کشور از نظر اقتصادی، سیاسی، داخلی و خارجی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی بسیار دشوار است.

وی افزود: دروغ، فساد سازمان یافته، ریا و دورویی، رانت و تبعیض، اشرافیت مذهبی، اشرافیت سیاسی و اشرافیت اقتصادی، مردم را از اصلاح امور در چارچوب ساز و کارهای موجود ناامید کرده است.

احمدی نژاد تاکید کرد: حقیقتا هم به روالی که اکنون کشور اداره می شود، امکان اصلاح وجود ندارد و همه باید خود را برای یک اصلاح اساسی و خانه تکانی بزرگ و گسترده آماده کنیم.

وی تصریح کرد: روند امور باید بر اساس خواست مردم و اراده آنها اصلاح شود و اشکال اصلی کشور، نوع نگاه مدیریت کلان به مسائل کشور است.

احمدی نژاد با بیان اینکه دوری از اهداف و مبانی انقلاب، دور زدن مردم، جدا کردن منافع شخصی و گروهی مسئولان از منافع مردم، تنها بخشی از این اشکالات است، اظهار داشت: جدا شدن حکومت از مردم و دور کردن آنان از جایگاه تصمیم گیری، کار را به جایی رسانده است که به کلی از انتظارات مردم از انقلاب و اهداف تاسیس جمهوری اسلامی دور شده ایم.

وی خاطر نشان کرد: زمانی افتخار نظام به برگزاری انتخابات و حضور پرشور مردم در صحنه بود و روی آن مانور داده می شد و به عنوان نقطه قوت و برتری نظام و انقلاب در برابر نظامات شرقی و غربی روی آن تبلیغات وسیع صورت می گرفت، اما اکنون کار به جایی رسیده است که از اطلاع رسانی درباره آمار و مشارکت مردم در انتخابات طفره می روند چرا که مایه شرمندگی است.

احمدی نژاد گفت: بدتر آنکه بعضی ها اساسا امید و آرزویشان این است که مردم در انتخابات، مشارکت جدی نداشته باشند تا افراد موردنظر آنان رای بیاورند و این از آن جهت است که مردم هیچ وقت آنها را قبول نداشته اند و آنان از نظر محبوبیت، نه تنها در وضعیت بسیار ضعیفی قرار دارند بلکه با مخالفت شدید مردم مواجهند.

وی افزود: نمونه اش دومرحله انتخابات اخیر مجلس است که باید آن را نمره مردودی و پاسخ منفی مردم در برابر تقاضای مشارکت دولت و حکومت دانست، اما حتی یک نفر هم در این مملکت حاضر نشد اعلام کند که معنای این موضع گیری مردم را درک کرده و از مردم عذرخواهی کند و قول اصلاح بدهد.

احمدی نژاد گفت: به جای آن با قبول نتیجه انتخابات و خوشحال از سر کار آمدن افراد مورد نظر، به مردم بی اعتنایی و بی محلی شد؛ انتخابات پرشور به یک لفظ توخالی تبدیل شده و کسی برای تحقق آن، که لازمه تداوم انقلاب و نظام است، دل نمی سوزاند و اسم این را هم انقلابی گری گذاشته اند.

اگر تایید صلاحیت نشوم ضمن رای ندادن از هیچ کس، حتی دوستانم حمایت نخواهم کرد

وی تاکید کرد: یعنی انقلابی ها فقط وقتی می توانند در صحنه باشند که مردم صحنه را ترک کرده باشند و این یک انحراف بزرگ و اساسی از انقلاب است؛ مردم انقلاب نکردند که حکومت و قدرت و امتیازات را از یک عده بگیرند و به یک عده دیگر تحویل دهند و پی کارشان بروند.

احمدی نژاد خاطر نشان کرد: الان هم علیرغم برخی حرف‌های شعاری و تکراری، فهم عموم مردم این است که آقایان از عدم مشارکت مردم نه تنها ناراحت نیستند بلکه خیلی هم خوشحالند، چرا که در عدم مشارکت مردم، فرصتی پیدا می شود که با مهندسی و طراحی از پیش تعیین شده، بالاخره بتوانند فرد خاص مورد نظر خود را که به هیچ شکلی نمی تواند آراء مردم را کسب کند، به مردم تحمیل نمایند و اسم این را هم گذاشته اند دولت انقلابی، مثل این مجلس به شدت حداقلی، حتی از شوراهای شهر و روستا هم نگذشتند و بسیاری از نیروهای صالح را رد صلاحیت کردند و اکنون امیدوارند که کرونا بهانه ای شود برای اینکه عدم مشارکت مردم با آن ماست مالی و رفو گردد.

وی افزود: معلوم است که این امر به هیچ وجه رفو بردار نیست و بر پیشانی نظامی که مردم برای آن چند صد هزار شهید و مجروح داده اند، حک می شود.

احمدی نژاد تاکید کرد: به لحاظ بین المللی هم متاسفانه در شرایط سیاسی نامطلوبی قرار داریم و یک گروه در کشور به دنبال این هستند که با مذاکره و دادن امتیاز و حاکم کردن اراده دشمن بر کشور، برای خود موقعیتی دست و پا کنند و گروه دیگر هم به اسم یکصدا کردن مسئولان کشور، گمان می برند که می شود اینگونه در برابر دشمن ایستادگی کرد.

وی اظهار داشت: باید گفت که هر دو گروه در مسیر انحراف از انقلاب و ملت حرکت می کنند و قدرت یک نظام سیاسی به مسئولانش نیست، بلکه قدرت ملی واقعی، مردم هستند.

117

بیشتر بخوانید:

محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

کلیدواژه