اردیبهشت 22, 1400 18:11 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 22, 1400 18:53 Asia/Tehran]
  • ظریف: ادعاهای غیرقابل شکست بودن گنبد آهنین دروغی پوشالی بود

 وزیر امور خارجه گفت: پاسخ قهرمانانه گروه‌های مقاومت علیه رژیم صهیونیستی نشان داد که ادعاهای غیرقابل شکست بودن گنبد آهنین دروغی پوشالی بوده است.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری ایران پرس، محمد جواد ظریف در جمع رهبران گروه‌های فلسطینی مقیم دمشق خاطرنشان کرد: جنایت‌های دو روز گذشته رژیم صهونیستی همچنین نشان داد که روند عادی سازی با این رژیم، جریانی ضد مردم فلسطین و ضد امت جهان اسلام است.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: ما در روزهای گذشته با همکاری ترکیه و دیگر کشورهای اسلامی تلاش کردیم که جامعه بین المللی را در این موضوع حساس کنیم.

ظریف با بیان اینکه امیدی وجود ندارد که شورای امنیت علیه جنایت‌های اسرائیل اقدامی انجام دهد، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم دست کم مقداری حرکت در سازمان ملل از طریق مجمع عمومی ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: در کنار مردم فلسطین ایستاده‌ایم و افتخار می‌کنیم که تاوان این ایستادن را می‌پردازیم همانطور که سوریه هزینه ایستادگی در کنار مقاومت مردم فلسطین را پرداخت می‌کند.

ظریف با بیان اینکه گناه ایران، سوریه و کشورهای دیگری که با  خشم آمریکا مواجه هستند حمایت از فلسطین است، گفت: امیدوارم همه ما در کنار هم بتوانیم با تقویت مقاومت و با تلاش برای احقاق حقوق مردم فلسطین روزگاری بهتری را برای آیندگان رقم بزنیم.

«محمد جواد ظریف» صبح امروز چهارشنبه به منظور دیدار و تبادل نظر در خصوص موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای و همچنین بررسی آخرین تحولات سرزمین‌های اشغالی و تجاوزات رژیم صهیونیستی به مقدسات مسلمانان، در راس هیاتی به سوریه سفر کرد.// 114

بیشتر بخوانید:

تاکید ظریف بر اهمیت انتخابات ریاست جمهوری سوریه

ظریف عازم سوریه شد

تقدیم استوارنامه سفیر ایران به وزیر خارجه سوریه

کلیدواژه