اردیبهشت 27, 1400 13:24 Asia/Tehran [Updated: تیر 15, 1400 19:30 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: توافقنامه راهبردی توسعه و ارتقای توان پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران توسط فرمانده کل ارتش و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ستاد فرماندهی ارتش امضا شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، توافقنامه راهبردی توسعه و ارتقای توان پهپادی و تجهیزات منصوب بر آنها در ارتش جمهوری اسلامی ایران توسط امیر سرلشکر «سیدعبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش و امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ستاد فرماندهی ارتش امضا شد.

بر اساس آن، در بخش نخست این توافقنامه، در مدت زمان کوتاهی، هزار فروند پهپاد توسط وزارت دفاع تولید و به ارتش تحویل می‌شود.

در مراسم امضای این توافقنامه، فرمانده کل ارتش گفت: این قرارداد یک نقش اساسی در ارتقاء کمی و کیفی قدرت پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح ایفا خواهد کرد.

سرلشکر موسوی تصریح کرد: این قرارداد هم از نظر تعداد و هم از نظر تنوع و کیفیت، قدرت پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران را تا حد بسیار بالایی ارتقاء خواهد داد.

در ادامه وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز با تأکید بر اینکه امروز پهپادها نقش بسیار مهمی در ابعاد مختلف رزم اعم از شناسایی، رزمی و پهپاد هدف دارند افزود: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌ی پهپادی در رده پنجم یا ششم قدرت‌های دنیا قرار دارد و ما در تأمین پهپادهای پیشرفته مورد نیاز نیروهای مسلح خودکفا هستیم.

117

بیشتر بخوانید:

پهپاد کمان 12، دستاورد نیروی هوایی ارتش در زمینه فناوری پهپادی

کلیدواژه