خرداد 13, 1400 11:38 Asia/Tehran [Updated: خرداد 13, 1400 12:16 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: عصر چهارشنبه حادثه آتش‌سوزی وسیعی به دلیل نشتی یکی از مخازن ضایعات نفتی پالایشگاه تهران رخ داد که گروه‌های امدادی و آتش‌نشانی به‌منظور مهار و خاموش کردن آتش به‌سرعت وارد عمل شدند. این حادثه تلفات جانی نداشته و آتش حادثه مهار شده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در تشریح آخرین وضعیت آتش سوزی در پالایشگاه نفت تهران اظهار داشت: بیش از ۱۰ ایستگاه آتش‌نشانی به همراه با امکانات لازم همچون تانکر آب و تجهیزات تنفسی و تجهیزات مربوط به اطفای حریق از همان لحظات اولیه به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: بیش از ۶۰ خودرو‌های آتش نشانی تهران به همراه ۱۴۰ پرسنل عملیات اطفاء حریق در پالایشگاه را با همکاری شهرداری منطقه ۲۰، نیرو‌های هلال احمر، پلیس راهور و اورژانس انجام دادند.وی با اشاره به اینکه جاری شدن مواد از یک مخزن خطر شعله‌وری آتش به سایر مخازن را داشت، گفت: امکان سرایت آتش به سایر مخازن بسیار زیاد بود، ولی نیرو‌های آتش نشانی با عملیات چند جانبه همراه با آب و کف موفق به کنترل شعله‌های آتش شدند.

جلالی با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه هیچ مصدوم و تلفات جانی به همراه نداشته است، گفت: مواد داخل مخزن قابلیت شعله وری داشت، ولی به هیچ عنوان مواد قابلیت انفجار نداشت.

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: اینکه گفته می‌شود تاکنون چندین انفجار در این مخازن رخ داده، صحت ندارد و تنها موضوع شعله وری آتش بود که اکنون هم به طور کامل حادثه تحت کنترل است.

کلیدواژه