خرداد 19, 1400 08:39 Asia/Tehran [Updated: خرداد 31, 1400 13:47 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: دولت آینده ایران به طور یک‌طرفه هیچ قرارداد و تعهدی را نقض نخواهد کرد. 

«سید ابراهیم رئیسی» سه شنبه‌شب پس از پایان مناظره دوم انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال خبرگزاری ایران‌پرس درباره رویکرد سیاست خارجی دولتش درقبال برجام تصریح کرد: عمل به همه قراردادها و تعهدات بین‌المللی اولویت سیاست خارجی خواهد بود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تاکید کرد: هر دولتی در نظام جمهوری اسلامی اگر قراردادی را امضاء کند، این قرارداد در دولت آینده مورد احترام قرار خواهد گرفت و پیگیری می‌شود.

رئیسی گفت: در سیاست خارجی با همه  کشورها با اولویت همسایگان تعامل خواهیم داشت و بنای دولت آینده هم تعامل با همه جهان مبناست اما اگر دولتی با ایران دشمنی کند، طبیعتاً در مقابله با دشمن باید مقاومت و ایستادگی کرد.

وی همچنین درباره برخورد با ابربدهکاران افزود: ابر بدهکاری نباید پیش بیاید و در دستگاه قضایی پرونده‌های زیادی رسیدگی شده و از کسانی که ابر بدهکاران بانکی بوده‌اند، متاسفانه در پرداخت تسهیلات به این افراد قانون رعایت نشده است. 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: در برخورد با ابربدهکاران تاکنون حدود 90 هزار میلیارد تومان توسط دستگاه قضایی به بیت‌المال، بانک‌ها و بخش‌های مختلف بازگشته است.

دومین مناظره سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر سه‌شنبه با موضوع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در سازمان صدا و سیما برگزار شد و 7 نامزد برنامه‌های خود را در این سه زمینه بیان کردند.

117

بیشتر بخوانید:

رئیسی: در دولت آینده گشت ارشاد برای مدیران داریم

رئیسی: فاصله طبقاتی محصول تصمیم‌گیری‌های اقتصادی نادرست است

رئیسی: رقیبم فساد، ناکارآمدی و بداخلاقی‌های سیاسی است

کلیدواژه