خرداد 19, 1400 08:42 Asia/Tehran [Updated: خرداد 19, 1400 10:14 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری گفت: اگر منتخب مردم در انتخابات ریاست جمهوری باشد، درباره بازار سرمایه کشور برنامه‌های اثرگذاری دارد.

«عبدالناصر همتی» سه شنبه‌شب پس از پایان مناظره دوم انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال خبرگزاری ایران‌پرس درباره برنامه دولتش برای رسیدگی به بازار سرمایه تصریح کرد: متاسفانه سال گذشته به‌سبب برخی دخالت‌ها از جمله دخالت سیاسی در بورس متاسفانه بازار سرمایه قدری حبابی شد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری افزود: به‌رغم هشدارها، برخی دخالت‌ها و اقدام برخی از مردم در دیر وارد شدن به بورس، آنان دچار ضرر و زیان شدند و متاسفانه برخی اعضای دولت هم به این موضوع توجه چندانی نکردند و حبابی بودن بورس ادامه پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: به رئیس جمهور نامه نوشتم و گفتم که باید مقابل این حباب گرفته شود ولی به آن توجه نشد و از مردم دعوت شد که به بورس بیایند.

همتی با بیان اینکه برنامه ویژه برای بورس دارد و بازار سرمایه حتما جایگاه ویژه خواهد داشت، تصریح کرد: اقدامات اساسی در بازار سرمایه اجرا خواهد شد، چون  بازار سرمایه می‌تواند بخش مهمی از تامین مالی اقتصاد کشور را بر عهده بگیرد.

وی گفت: بورس آینه‌بخش حقیقی اقتصاد کشور است و اگر قیمت‌گذاری دستوری حذف شود، اقداماتی که از دو ماه گذشته برای بهبود وضعیت بورس شروع شده است، ادامه خواهد یافت.

دومین مناظره سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر سه‌شنبه با موضوع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در سازمان صدا و سیما برگزار شد و 7 نامزد برنامه‌های خود را در این سه زمینه بیان کردند.

117

بیشتر بخوانید:

همتی: همه چیز را از زاویه اقتصاد حل می‌کنم

همتی: من صدای بی‌صداها و بی‌قدرتان هستم

همتی: آمده ام تا درهای کنش‌گری جامعه بسته نشود

کلیدواژه