خرداد 19, 1400 16:10 Asia/Tehran [Updated: خرداد 19, 1400 16:17 Asia/Tehran]
  •  احیای بوستان اکو در تهران

مراسم احیای بوستان اکو و امضای تفاهم نامه همکاری مشترک اراضی عباس آباد و موسسه فرهنگی اکو با حضور سفرای کشورهای عضو این سازمان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، آیین احیای بوستان اکو با حضور سفرای کشورهای عضو روز چهارشنبه در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد تهران برگزار و تفاهم نامه همکاری مشترک بین دو مجموعه امضا شد.

بوستان اکو ۲۷ هزار متر مربع مساحت دارد که در سال ۲۰۰۷ پیشنهاد ایجاد این بوستان از سوی ایران در سومین نشست هیات امنای موسسه فرهنگی در پاکستان مطرح و به تصویب اعضا رسید.

«رسول مهاجر»، معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: با احیای بوستان اکو در زمین‌های عباس آباد پایتخت، نمادهای فرهنگی کشورهای عضو احداث و نصب می‌شود و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد و همچنین شاهد اجرای برنامه های موسمی و مناسبتی از سوی کشورهای عضو در این بوستان خواهیم بود.

مهاجر افزود: ثروت اصلی منطقه اکو میراث مشترک فرهنگی و تمدنی آن است که ریشه های آن را می توان در تاریخ دیرپا و غنی این منطقه جستجو کرد.

کشورهای ایران، ترکیه، پاکستان، افغانستان، ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان، قزاقستان، تاجیکستان و جمهوری آذربایجان عضو سازمان همکاری اقتصادی یا به اختصار اکو هستند.// 114

کلیدواژه