خرداد 19, 1400 17:04 Asia/Tehran [Updated: خرداد 19, 1400 20:17 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با حضور عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر خارجه و رئیس هیات مذاکره کننده ایران در مذاکرات وین برگزار شد. 

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت، عراقچی عصر چهارشنبه در نشست این کمیسیون گزارشی از دور پنجم مذاکرات احیای برجام در وین ارائه کرد و گفت، نگارش متون‌‎ها برای توافق کمی شفاف‌تر و دقیق‌تر شده است. 


عمویی تاکید کرد، به گفته رئیس هیات مذاکره کننده ایران در مذاکرات وین موضوع‌های اختلافی همچنان باقی مانده و این ختلاف‌ها در رفع تحریم‌ها و ترتیبات اجرایی است.  
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد، در بخش تحریم موارد مشخص، افراد، نهادها و بخش‌های اقتصادی مهمی باقی مانده است که هیات مذاکره کننده بر رفع آنان اصرار دارد.
عمویی گفت، دور دیگری از مذاکرات وین در روزهای آتی شروع خواهد شد و مواضع مشخص ایران به طور ثابت و قطعی از سوی هیات مذاکره کننده ایرانی دنبال خواهد شد. 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد، پس از رفع همه تحریم‌ها و راستی‌آزمایی آن، جمهوری اسلامی ایران آماده است به تعهدهای برجامی خود بازگردد. 
اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران هم در نشست با عباس عراقچی، بر پیگیری اصول ثابت نظام جمهوری اسلامی درقبال برجام و اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌‌ها از سوی هیات مذاکره کننده ایرانی تاکید کردند.

کلیدواژه