خرداد 20, 1400 10:33 Asia/Tehran [Updated: خرداد 20, 1400 10:37 Asia/Tehran]
  • رضایی: صنعت خودروسازی کشور باید اصلاح و رقابتی شود

تهران- ایران پرس: نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت، با اصلاح تعرفه‌ها و سپس واردات هدفمند خودروهای خارجی، بازار صنعت خودرو در کشور رقابتی و اصلاح خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محسن رضایی» در ادامه شرکت در برنامه‌های انتخاباتی خود در سازمان صدا و سیما چهارشنبه‌شب در جمع خبرنگاران تصریح کرد، دولت «اقدام و تحول»، اقتصاد را باز معماری خواهد کرد و حتما خودروهای خارجی را به‌صورت مرحله‌ای وارد می‌کند تا رقابت بین خودروسازان ایجاد شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود، صنعت خودروسازی ایران ناقص متولد شد و درحالی که این صنعت با صنعت خودروسازی کره‌جنوبی همزمان تشکیل شد اما صنعت خودروسازی ایران عقب است.

رضایی در عین حال اظهار کرد، صنعت قطعه‌سازی خودرو در ایران وضعیت خوبی دارد و  می‌تواند در این بخش صادرات هم داشته باشد و در چنین شرایطی صنعت قطعه‌سازی باید تقویت شود.

وی گفت، خیلی از کشورها دنبال خودروسازی نرفتند اما در قطعه‌سازی حرف زیادی برای گفتن دارند.

رضایی همچنین برقی کردن خودروهای داخلی را از اولویت‌های اصلی دولت «اقدام و تحول» دانست و افزود، با برقی کردن خودروهای عمومی در مصرف سوخت صرفه‌جویی زیادی می‌شود که می‌توان با صادر کردن آن ارز فراوانی وارد کشور کرد.

117

بیشتر بخوانید:

تشکر رضایی از احمدی نژاد برای پرداخت یارانه / در دو سال به 60 میلیون نفر یارانه 450 تومانی می‌دهم

کلیدواژه