تیر 02, 1400 10:19 Asia/Tehran [Updated: مرداد 04, 1400 22:24 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس قوه قضاییه گفت: در دوره تحول 2 ساله‌ دستگاه قضا، محور سند تحول بر مبنای اجرای عدالت قرار داشته است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سیدابراهیم رئیسی» روز چهارشنبه و همزمان با دومین روز از هفته قوه قضاییه در مراسم تجدید میثاق مسئولان عالیرتبه قضایی با آرمان‌های امام راحل و انقلاب اسلامی در حرم امام خمینی(ره) تصریح کرد: فعال کردن سامانه‌ها و بخش‌های رسیدگی به پرونده‌ها به ویژه پرونده‌هایی که مردم دغدغه داشتند و به تاخیر افتاده بود و به ویژه پرونده‌های کثیرالشاکی همه در راستای اجرای عدالت انجام شد.

 رئیسی با اشاره به اینکه عدالت و اجرای آن از سیاست‌های محوری ماست، گفت: برای اجرای دقیق کار‌ها گاهی دو تا سه برابر فعالیت‌های همکاران افزایش داشته است و در بعضی بخش‌ها مثل سازمان ثبت تا چهار برابر فعال‌تر شده اند تا کار‌ها به نحوی انجام شود که دغدغه مردم به حداقل برسد.

وی با تاکید بر اینکه این حرکت در دولت نیز اینگونه باشد و تحول در دولت مسئله بسیار مهمی است که مردم خواهان آن هستند و در این انتخابات هم پیام مردم انجام تحول بوده است، افزود: اجرای این تحول بر محوریت عدالت است و باید در دستگاه‌های اجرایی عدالت را دنبال کرد.

دستگاه قضا باید مقتدرانه عمل کند

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود گفت:‌ دستگاه قضا باید مقتدرانه عمل کند؛ این اقتدار شخصی نیست و قدرتی است که قانون به آن داده است

رئیسی اظهار داشت: امروز باید آزمون و خطا نداشته باشیم. باید همه دست اندرکاران در همه حوزه‌ها تلاش کنیم آنچه خواست امام (ره) و شهدا و رهبر انقلاب است، به آن عمل شود.

وی تصریح کرد: امروز برای اجرای عدالت باید خیلی تلاش کنیم، در دستگاه اجرایی باید در همه لایه‌های این دستگاه عدالت حکم کند به نحوی که پرونده‌های ورودی به دستگاه قضا کمتر شود.

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در دستگاه قضایی در دوره تحول، برای پیشبرد سند تحول و کار تحولی، محور را عدالت قرار دادیم و در این انتخابات پیام مردم تحول بوده است و این تحول نیز محورش اجرای عدالت است.

هفتم تیرماه سال 1360، دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی، در حالی که جمعی از مسئولان نظام، همچون آیت ‏الله‏ بهشتی رییس دیوان عالی کشور، چهار وزیر، 12 معاون وزیر و 27 نماینده مجلس در جلسه هفتگی حزب حضور داشتند، منفجر شد و به همین مناسبت از یکم تا هفتم تیر ماه به‌ عنوان هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

117

بیشتر بخوانید:

تجدید میثاق مسئولان عالی قضایی با آرمان‌های امام خمینی (ره) و شهدا

کلیدواژه