تیر 27, 1400 08:57 Asia/Tehran [Updated: تیر 27, 1400 14:21 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تسریع در واکسیناسیون گفت: مسئولان اجرایی باید به طور شفاف درباره روند واردات، تولید و توزیع واکسن آمار و اطلاعات دقیق ارائه دهند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمد باقر قالیباف در ابتدای نشست علنی امروز یکشنبه خانه ملت، ضمن عرض تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع) گفت: در دو هفته گذشته و با تعطیلی صحن علنی مجلس و رسیدگی نمایندگان به مشکلات مردم اقدامات مهمی برای حل مشکلات آنها صورت گرفت.

 قالیباف افزود: قطعی های مکرر برق که زندگی مردم را دچار اختلال کرده بود و بسیاری ازکسب و کارها دچار زیان های هنگفت شده بودند با پیگیری های مجلس شورای اسلامی مشکلات خاموشی ها تا حدی کاهش یافته است.

رئیس مجلس تاکید کرد: نظارت با استمرار این فعالیت ها خواسته مردم است و هر چند بحران برق در کوتاه مدت حل شده است ولی باید به طور ریشه ای کمبود برق خصوصا راند خواری دراین زمینه حل شود.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مساله دیگر واکسیناسیون گروه های مختلف خصوصا با شیوع پیک پنجم در جنوب و جنوب شرقی کشور و سختی های فراوانی که برای مردم به وجود آورده است که لزوم واکسیناسیون را بیش از گذشته ضروری ساخته است.

وی افزود: پیگیری روند تولید و توزیع  ، تزریق واکسن های داخلی اقدامات موثری بود جهت بازگرداندن نظم و حفظ کرامت مردم توسط مجلس شورای اسلامی در روزهای اخیر شاهد بازگشت نظم در این زمینه بوده ایم که امیدواریم تداوم یابد ، باید مسوولین در مورد واردات نحوه توزیع و تزریق با مردم شفاف باشند.

رئیس مجلس همچنین افزود: بحران آب خوزستان و گلایه های آنها موضوع دیگری بود که از نزدیک مساله را پیگیری می کنیم ، با کمک اعضای کمیسیون پزشکی مشکلات دامداران ، تامین آب شرب و تامین آب برای دام و پرداخت معوقه های کشاورزان اقدامات مجلس بود که مورد پیگیری قرار گرفت .

قالیباف ابراز امیدواری کرد با ادامه اقدامات مشکل مردم رفع شود ، پیگیری دستگاه قضا حهت رفع مشکلات آب مردم خوزستان ضروری است.

رئیس مجلس همچنین گفت: اقدامات مهم دیگر رتبه بندی معلمان ، نظارت میدانی استان ها ، حمایت از معلولین توسط نمایندکان در دو هفته آتی بوده است ، انتظار می رود دولت محترم وظایف خود را با حداکثر توان انجام داده و از تمام ظرفیت ها جهت انتقال دولت به کار بگیرد.

112

 بیشتر بخوانید:

مأموریت مجلس به ۲ کمیسیون‌ برای بررسی سوانح جاده‌ای اخیر/ قدردانی قالیباف از اعتماد رهبر انقلاب به واکسن ایرانی

کلیدواژه