تیر 30, 1400 15:52 Asia/Tehran [Updated: تیر 30, 1400 15:57 Asia/Tehran]
  • آذری جهرمی: حل مشکلات خوزستان به اجماع ملی نیاز دارد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: خوزستان برای مردم مانند ناموس آنهاست، حل مشکلات خوزستان هم یک اجماع ملی نیاز دارد و بس.


به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری ایران پرس، «محمدجواد آذری جهرمی» در کانال تلگرامی خود به مشکلات مردم خوزستان اشاره کرد و نوشت: حل مشکلات و برآورده کردن خواسته‌های به حق مردم رنج کشیده خوزستان با گفتاردرمانی میسر نیست. خوزستان برای مردم مانند ناموس آنهاست، حل مشکلات خوزستان هم یک اجماع ملی نیاز دارد و بس.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: کاش سوز و عطش خوزستان عزیزمان نقطه آغازی شود تا همه افرادی که ایران را دوست دارند و کاری از دست‌شان برمی‌آید، دست به دست هم دهند و بدون دعواهای مرسوم فکری به حال مردم کنند.

مردم خوزستان این روزها با بحران آب مواجه هستند. 

در طول روز گرمای شدید هوا گاهی با فشار بر سیستم توزیع برق شهری باعث قطعی برق شده که این موضوع خود موجب قطعی آب نیز گردیده است.

کم شدن میزان بارش‌ها در سال آبی گذشته نیز موجب کاهش شدید منابع آبی این استان شده و موضوع کم آبی را به نقطه بحرانی نزدیک کرده است تا جایی که، اعتراض‌های مردمی را به دنبال داشت.

این اعتراضات به کوچه‌ و خیابان‌های شهرهای خوزستان محدود نشده و بخش گسترده‌ای از اعتراضات نیز در فضای مجازی مطرح و توسط بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی پیگیری و حمایت شده است.// 114

کلیدواژه