مرداد 01, 1400 14:32 Asia/Tehran [Updated: مرداد 01, 1400 15:36 Asia/Tehran]
  • آخرین آمار کرونا در ایران/ 21 هزار و 814 مورد ابتلا و 210 جان باخته

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد در 24 ساعت گذشته 21 هزار و 814 نفر دیگر به کرونا مبتلا شده و 210 نفر نیز در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش روز جمعه خبرگزاری ایران پرس، وزارت بهداشت اعلام کرد از دیروز تا امروز ۱ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۱ هزار و ۸۱۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۴۳۲ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور نیز به سه میلیون و ۶۴۵ هزار و ۶۵۴ نفر رسید.

وزارت بهداشت افزود متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۸ هزار و ۲۷۳ نفر رسید.

همچنین مطابق اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون سه میلیون ۲۲۰ هزار و ۴۴۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند و چهار هزار و ۶۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ نیز در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

در همین حال، در اطلاعیه شماره ۱۱ مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در خصوص برنامه ملی واکسیناسیون کووید۱۹ تاکید شده است که نظر به ارتقای ظرفیت واکسیناسیون روزانه در سراسر کشور و فراهم بودن واکسن مورد نیاز برای تکمیل واکسیناسیون گروه‌های اعلام شده و با توجه به دریافت واکسن در بخش قابل توجهی از هموطنان ثبت نام شده، مستدعی است به منظور تداوم روند روزهای اخیر و پیشگیری از کندشدن فرآیند واکسیناسیون، افراد تحت شمول در گروه‌های سنی اعلام شده در اولین فرصت ممکن نسبت به ثبت نام در سامانه واکسن به نشانی اینترنتی salamat.gov.ir و اخذ نوبت اقدام نمایند.

تا کنون ۷ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۵۱۰ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۳۵۳ هزار و ۹۷۶ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار و ۴۸۶ دُز رسید.

در حال حاضر ۲۳۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۷ شهر در وضعیت نارنجی، ۹۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.// 114

بیشتر بخوانید:

رهبر معظم انقلاب دز دوم واکسن ایرانی کرونا را دریافت کردند

وزیر بهداشت برنامه‌های جدید واکسیناسیون کرونا را ابلاغ کرد

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کشور، فوت 226 بیمار در شبانه روز گذشته

تدابیر بیمارستان مسیح دانشوری همزمان با افزایش مراجعه بیماران کرونایی پیک پنجم 

کلیدواژه