مرداد 04, 1400 23:16 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1400 11:20 Asia/Tehran]

مسکو- ایران پرس: فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با همتای روسی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیردریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و «آدمیرال لیومینیوف»، فرمانده نیروی دریایی روسیه، در این دیدار راه‌های توسعه و گسترش همکاری‌های دریایی را بررسی کردند.

ضرورت اقدامات مشترک در راستای تقویت همه‌جانبه مناسبات دفاعی و امنیتی، برگزاری رزمایش‌های مشترک دریایی، افزایش حضور ناوگان دریایی دو کشور در مناطق راهبردی جهان، تبادل تجربیات دریایی در زمینه تجهیزات و ادوات رزمی و ترابری، آموزش نیروها و همگرایی هرچه بیشتر دو کشور در مقابله با تهدیدات مشترک، محور رایزنی فرماندهان نیروی دریایی ایران و روسیه بود.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، معاونان راهبردی و آموزش نیروی دریایی ارتش و وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران، امیر دریادار خانزادی را در این دیدار همراهی می‌کردند.

ناو گروه 77 نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز گذشته در رژه بزرگ دریایی روسیه به مناسبت سیصد و بیست‌ و پنجمین سالگرد تاسیس ناوگان دریایی این کشور حضور داشت. این رژه در حضور هیات‌های بلندپایه نظامی بیش از ۲۰ کشور جهان، از جمله جمهوری اسلامی ایران در بندر سن پترزبورگ و خلیج فنلاند برگزار شد. //114

بیشتر بخوانید:

آغاز رژه عظیم دریایی روسیه با حضور ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران

ورود فرمانده نیروی دریایی ارتش به روسیه

ناوبندر مکران؛ حضور مقتدرانه نیروی دریایی ایران در آب‌های بین‌المللی

فرمانده نیروی دریایی ارتش عازم سن‌پترزبورگ شد

کلیدواژه