مرداد 05, 1400 21:30 Asia/Tehran [Updated: مرداد 05, 1400 21:36 Asia/Tehran]
  • به آینده کشور بسیار امیدوارم/ دولت و مجلس باید به اولویت‌ها توجه داشته باشند

رئیس جمهور منتخب در نشست با  کمیسیون‌های تخصصی مجلس با بیان اینکه به آینده کشور بسیار امیدوارم، گفت دولت و مجلس باید به اولویت‌ها توجه داشته باشند.

به گزاش خبرگزاری ایران پرس به نقل از روابط عمومی دفتر رئیس جمهور منتخب، نشست کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی با سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر روز سه شنبه با حضور حدود ۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس برگزار شد.

در این نشست که در آستانه عید سعید غدیر خم برگزارشد، ۱۶ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک انتخاب رئیسی، به تشریح اولویت‌های تخصصی کشور و ارائه راهکارهای پیشنهادی کمیسیون خود در پیشبرد برنامه های دولت سیزدهم پرداختند. 

رئیس جمهور منتخب نیز در این نشست با تاکید بر تخصص، دغدغه مندی و دلسوزی نمایندگان مجلس، از تشکیل جلسات مشترک میان دولت و مجلس استقبال و اظهار کرد: دولت و مجلس باید به اولویت‌ها توجه داشته باشند و با نگاهی متوازن در تمامی حوزه ها، نه صرفاً یک بخش و یا قشر خاصی از جامعه، بلکه تمامی آحاد مردم را مدنظر قرار داده و رفع مشکلات و دغدغه های ایشان را با فوریت پیگیری کنند. 

رئیسی تاکید کرد: من به آینده کشور بسیار امیدوارم و اطمینان دارم به واسطه داشتن سرمایه عظیم مردم و برخورداری از ظرفیت تمامی بخش ها، برون رفت از سختی ها و محدودیت های موجود، ممکن و دست یافتنی است.

وی گفت: اعتقاد دارم باید در جهت رفع مشکلات و گرفتاری های مردم همراه باشیم و دوشادوش یکدیگر بصورت جهادی و شبانه روزی تلاش کنیم تا وضعیت را به نفع زندگی مردم تغییر دهیم.

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه همکاری دولت آینده، مجلس شورای اسلامی و همه بخش ها و نهادها می‌تواند به گشایش در زندگی مردم بیانجامد، اظهار داشت: همراهی و همکاری برای رفع مشکلات و گرفتاری های کشور اقدامی افتخارآمیز و انقلابی است. این همکاری باید مردم را امیدوارتر و سرمایه اجتماعی را افزونتر کند.

در این جلسه که در راستای تعاملات و همکاری های متقابل میان مجلس و دولت سیزدهم برگزار شد، روسا و اعضای کمیسیون های آموزش و تحقیقات، اجتماعی، اقتصادی، امنیت ملی و سیاست خارجی، انرژی، برنامه و بودجه، بهداشت و درمان، شوراها و امورداخلی، صنایع و معادن، عمران، فرهنگی، کشاورزی، اصل نود، حقوقی و قضایی و همچنین فراکسیون روحانیت و فراکسیون بانوان به بیان نظرات و ارائه راهکارهای خود پرداختند. // 114

کلیدواژه