مرداد 06, 1400 14:31 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1400 11:20 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: کتابخانه هوشمند «غدیر» به عنوان اولین کتابخانه هوشمند بیمارستانی کشور امروز چهارشنبه در بیمارستان شهید لبافی نژاد تهران افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، دکتر علیرضا زالی، رئیس ستاد مدیریت عملیات ضد ویروس کرونا در کلانشهر تهران و چند تن از مدیران دانشگاه علوم پزشکی تهران و بیمارستان لبافی نژاد در این مراسم حضور یافتند.

این کتابخانه در طبقه سوم بیمارستان لبافی نژاد تهران راه اندازی و در ساخت آن از تجهیزات به روز مانند سیستم های کامپیوتری جدید، نرم افزار کتابخانه ای، درب الکترونیکی، طراحی مناسب و زیباسازی فضای کتابخانه و ... استفاده شده است.

علیرضا زالی در حاشیه مراسم افتتاح اولین کتابخانه بیمارستانی هوشمند در بیمارستان شهید لبافی نژاد گفت: مسئولان این بیمارستان با افتتاح کتابخانه هوشمند غدیر به سمت ایجاد یک بیمارستان هوشمند حرکت کرده اند.

رئیس ستاد مدیریت عملیات ضد ویروس کرونا در تهران افزود: اتصال کامل کتابخانه هوشمند غدیر به منابع ژورنال ها باعث ثروتمندتر شدن این کتابخانه شده است.

زالی گفت: با افتتاح پروژه هایی مانند کتابخانه غدیر، می توان امیدوار بود بیمارستان های سبز ایجاد کنیم که در آن کاغذ استفاده نشود.

این مقام مسئول افزود: مسئولان مربوطه در بیمارستان لبافی نژاد از ابتدای شیوع همه گیر تاکنون که تهران در پنجمین موج شیوع ویروس است، خدمات ارزنده ای به بیماران ویروسی کرونا ارائه داده اند.

در پایان این مراسم از افرادی که در مبارزه با ویروس کرونا فعالیت دارند نیز تقدیر شد.

کلیدواژه