مرداد 07, 1400 09:34 Asia/Tehran [Updated: مهر 01, 1400 15:48 Asia/Tehran]
  • قالیباف: راه مقابله با جنگ اقتصادی افزایش ارتباطات میان کشورهای اسلامی است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: راه مقابله با جنگ اقتصادی افزایش ارتباطات میان کشورهای اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدباقر قالیباف» در دیدار «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه که به محل اقامت وی در دمشق آمده بود، با تاکید براین که پس از یک دهه جنگ سخت تروریست های تحت حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی با سوریه و محور مقاومت اکنون دشمنان عرصه جنگ را تغییر داده و شاهد جنگ اقتصادی هستیم گفت: در چنین شرایطی باید موانع از پیش پای تجار، فعالان اقتصادی، صنعتگران و همه فعالان بخش خصوصی برداشته شود تا با ارتقای روابط تجاری بتوانیم در جنگ اقتصادی نیز پیروز شویم.

قالیباف با اشاره به فضاسازی‌های رسانه ای صهیونیست ها علیه ایران، سوریه و سایر کشورهای محور مقاومت تاکید کرد: تنها راه مقابله با این جنگ اقتصادی افزایش ارتباطات میان کشورهای اسلامی به خصوص کشورهای محور مقاومت است.

فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه نیز در این دیدار با تاکید بر این که روابط با جمهوری اسلامی در دل و جان مردم سوریه ریشه دارد، تاکید کرد: باید روابط میان دو کشور در همه حوزه ها ارتقاء یابد.

فیصل المقداد با اشاره به این که قدرت محور مقاومت در منطقه هر روز بیشتر می شود تصریح کرد: در چنین شرایطی باید مراودات تجاری و اقتصادی دو کشور نیز به بالاترین سطح ممکن برسد. 

تاکید ایران و سوریه بر حمایت از فعالان بخش خصوصی

رئیس مجلس شورای اسلامی و نخست وزیر سوریه بر حمایت از فعالان بخش خصوصی دو کشور تاکید کردند.

محمدباقر قالیباف شب گذشته در دیدار «حسین عرنوس» نخست وزیر سوریه با تاکید بر شکست آمریکا و اسرائیل در نبرد با محور مقاومت طی جنگ ده ساله اخیر گفت: آن ها مطمئن شده اند که نبرد نظامی و امنیتی نمی تواند ایران یا محور مقاومت را شکست دهند بنابراین به سراغ جنگ اقتصادی و تحریم رفته اند.

وی با اشاره به برخی تحرکات آمریکایی ها در داخل خاک سوریه گفت: البته این اقدامات نیز برای آن ها نتیجه نخواهد داشت و به همین دلیل با جنگ رسانه‌ای و اقتصادی به مقابله با مردم برخاسته اند.

قالیباف افزود: امروز محور مقاومت با جنگ اقتصادی مواجه است و می توانیم با همکاری های مشترک در حوزه اقتصادی و تجاری در جنگ اقتصادی نیز دشمن را شکست دهیم.

در این دیدار حسین عرنوس نخست وزیر سوریه نیز با بیان این که ما هرگز رشادت‌های مردم ایران و کمک های آن ها به مردم سوریه برای ایستادگی مقابل تروریست‌های تکفیری را فراموش نمی کنیم گفت: مردم سوریه هرگز فراموش نخواهند کرد خون جوانان ایرانی و سوری برای مقابله با تکفیری ها در هم آمیخت.

وی با اشاره به دستور بشار اسد برای ارتقای روابط با جمهوری اسلامی در همه بخش‌ها، گفت: هم اکنون در چارچوب توافق جامع دو کشور اتفاقات خوبی درحال رقم خوردن است اما این مسئله باید کماکان پیگیری شود و معتقدیم که تا حد امکان باید روابط تجاری ایران و سوریه افزایش یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران روز سه شنبه در صدر یک هیات بلندپایه پارلمانی عازم سوریه شد.

117

بیشتر بخوانید:

بشار اسد در دیدار قالیباف: ایران شریک اصلی سوریه است

نشست بیش از ۵۰ فعال اقتصادی و تجار و بازرگانان ایرانی و سوری با قالیباف

کلیدواژه