شهریور 23, 1400 11:27 Asia/Tehran [Updated: شهریور 30, 1400 14:34 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر بهداشت درباره واکسیناسیون کرونای دانش آموزان گفت: در نظر است واکسیناسیون سنین اواخر 6 سال تا 18 سال انجام شود که برای این هدف 13 میلیون دز واکسن نیاز است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، بهرام عین اللهی گفت: کارهای مقدماتی این کار در واکسن های داخلی و هم در واردات انجام شده است و امیدواریم در دو هفته آینده آغاز شود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: با شروع واکسیناسیون این گروه، بازگشایی مدارس را بعد از واکسیناسیون شاهد خواهیم بود .

عین اللهی با تشکر از همه مردم که در صحنه های واکسیناسیون فعال هستند افزود: در همین مدت کوتاه، امروزه رتبه دوم میزان تزریق واکسیناسیون در هفته ، در دنیا را بدست آوردیم. میزان واکسیناسیون از نظر رتبه تعداد واکسنی که انجام شده است که در دنیا اول آلمان با 6 میلیون تزریق در هفته و ما که تا هفته قبل با فرانسه اختلاف کمی داشتیم ، امروز از فرانسه جلو افتادیم.

وی افزود: ایران با نزدیک 5 میلیون واکسن تزریق شده کرونا رتبه دوم دنیا را به دست آورده است و امیدواریم با این شور و کمک مردمی رتبه اول را هم در فاصله نزدیکی بتوانیم به دست بیاوریم .

وی درباره واکسیناسیون گروه های مختلف سنی گفت: واکسیناسیون 18 سال به بالا در حال انجام است اما در مناطق مختلف کشور متفاوت است .

وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: در شهرهای بزرگ معمولا سن های بالای 40 سال و در برخی مناطق مرزی بالای 18 سال است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه به مردم نوید می دهم که نگران نباشند و واکسیناسیون با همین سرعت با توجه به وارداتی که در حال انجام است و واکسنهای تولید داخل با 5 مرکز تولید داخلی با کیفیت عالی انجام می شود افزود: همانطوریکه واکسیناسیون انجام می شود، سن ها برای تزریق واکسن کرونا نیز پایین می آید و بعضا در سن های اعلام نشده یا بدون ثبت نام برای تزریق می آیند که این امر باعث ازدحام می شود.

وزیر بهداشت درمان و اموزش پزشکی با تشکر از ارتش که در همه عرصه ها بویژه در عرصه مددرسانی در امر کرونا انجام دادند گفت: ما ارتشی مردمی داریم که در زمانی که دفاع لازم باشد مردانه دفاع می کند و در زمان صلح در کنار مردم هستند .

وی گفت: در کمک رسانی در بحران ها و وقوع سیل و زلزله از ارتش، تلاش و کمک های ویژه دیده ایم.امروز، هم در بحران کرونا و هم در عرصه واکسیناسیون و هم در عرصه درمان بویژه در مناطق محروم و صعب العبور کمک های ویژه ای انجام شده است.

وزیر بهداشت با تشکر از مردم برای صحنه هایی که در مراکز واکسیناسیون کرونا خلق کردند افزود: این صحنه ها ما را به یاد صحنه های دفاع مقدس می اندازد . صحنه هایی که ما در آن سالها شاهد بودیم برای کمک های مردمی بویژه دانشجویانی که حتی در ساعت 11 شب در برخی مراکز واکسیناسیون مشغول واکسیناسیون مردم هستند .

112

 بیشتر بخوانید:

ايران در جایگاه دوم واکسیناسیون هفتگی کرونا در جهان

واکسیناسیون بر مدار سرعت/ تزریق یک میلیون و 590 هزار دُز واکسن در شبانه روز گذشته

نوبت واکسیناسیون به متولدین 1358 و قبل آن رسی

کلیدواژه