شهریور 29, 1400 10:16 Asia/Tehran [Updated: آبان 03, 1400 18:21 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیشرفت جوانان ایرانی هرگز متوقف نخواهد شد و روند خودکفایی در همه عرصه ها ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرلشکر «حسین سلامی» صبح امروز (دوشنبه) در مراسم افتتاح نمایشگاه راهبردی خودکفایی و الحاق تجهیزات چک و خنثی‌سازی سپاه اظهار داشت: این تاریخ چهل و‌ چند ساله انقلاب درس‌های جاودانه‌ای را به ما آموخته است؛ ما از میان جنگ‌های بزرگ و وسیع و نبرد‌های عمیق و مجاهدت‌های پیوسته و مخاطرات بی انتهای دشمن به واقعیات ارزشمندی دست یافتیم.

فرماند کل سپاه پاسداران گفت: هر موفقیت و درخششی در میدان، محصول یک همت بلند، اراده مستحکم، ایمان قوی و اعتماد به نفس اطمینان‌بخش در قلب جامعه ما است؛ لذا هر آنچه می‌توانیم انجام دهیم، در ذهن و قلب ما شکل می‌گیرد و هر بن‌بستی حاصل بن‌بست ذهنی است.

سردار سلامی افزود: اگر در برابر این مشکلات و تهاجمات دشمنان تسلیم می‌شدیم و به این باور می‌رسیدیم که «نمی‌توانیم»، مجبور می‌شدیم حاکمیت دشمن را بر سرنوشت خود بپذیریم و به اراده او حرکت کنیم؛ اما امامان ما مفاهیمِ توانستن، همت، اراده، روح خواستن، شکستن بن‌بست‌ها و غلبه بر چالش‌ها را در ما ساری و جاری کردند.

وی تصریح کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز نتایج درس‌های درخشان را دیدیم و متوجه شدیم که «ما می‌توانیم».

فرماند کل سپاه افزود: فشار دشمن باعث شده تا از فراز مشکلات و اراده‌های دشمن و نقشه‌های شوم آن‌ها عبور کنیم و به نیاز‌های خود پاسخ دهیم و برای رفع نیازهای خود به دشمن پناه نبریم؛ لذا هرگاه به ظرفیت خود تکیه کنیم، می‌توانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

سردار سلامی گفت: به برکت همین همت‌های بلند، بسیاری از فناوری‌های بزرگ را فتح کردیم، از دشمنان بی‌نیاز شدیم و طی این سال‌ها در برابر خطرات و نیاز‌های بزرگ قرار گرفتیم و در فضای این نیاز‌ها رشد پیدا کردیم.

وی افزود: دشمن جنگ‌ به راه می‌اندازد و محاصره اقتصادی می‌کند تا برای فرار از خطر به او پناه ببریم. دشمن تلاش کرد خود را تکیه‌گاه ما قرار دهد، اما ملت به برکت رهبری بزرگ‌ حتی میل خفیف به دشمن پیدا نکرد. تفکر «ما می‌توانیم»، فاصله توانمندی‌های ما را با دیگران کاهش داد و این را به تجربه ثابت کردیم که توانستن دیگر آرزو نیست؛ چون به آن رسیده‌ایم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به تجهیزات موجود در این نمایشگاه گفت: آنچه امروز می‌بینیم، محصول یک دهه تلاش فشرده علمی است که توانسته داشته‌های ما را هم‌تراز کشور‌های مدرن قرار دهد و‌ این افتخاری بزرگ است.

سردار سلامی افزود: در مهندسی انفجارات، کمتر خوداتکا بودیم، اما یک جرقه در ذهن دانشمندان علمی کشورمان باعث شد تا این دستاورد‌ها را که قبلاً وارد می‌کردیم، امروز به سادگی بسازیم و توسعه دهیم؛ زیرا دشمن فرمول حل مشکلات را به ما نمی‌دهد و کمک نمی‌کند.

وی با بیان اینکه ما آموخته‌ایم که حل مشکلات با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و با اعتماد به نفس امکان‌پذیر است، گفت: این حرکت رو به جلو است و ما توقف نداریم.

فرمانده کل سپاه افزود: آنچه امروز دیده می‌شود، تازه اول راه است و این پیشرفت‌ها متوقف نمی‌شود؛ دستگاه‌های امنیتی را دشمن پنهان می‌کند و اگر هم بفروشد، با قیمت‌های گزاف واگذار می‌کند؛ اما ما بر زانوان خود تکیه می‌کنیم؛ چون این خوداتکایی جزء مکتب ما است.

سردار سلامی گفت: تمام سازه‌های شکل‌دهی در این جامعه موجود است و زیرساخت‌های ما برای حرکت بزرگ مهیاست.

117

بیشتر بخوانید:

افتتاح نمایشگاه راهبردی خودکفایی و الحاق تجهیزات چک و خنثی سازی سپاه

کلیدواژه