مهر 02, 1400 23:00 Asia/Tehran [Updated: آذر 09, 1400 15:59 Asia/Tehran]

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با همتای کوبایی خود تحریم‌های آمریکا علیه این کشور را به شدت محکوم‌ کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیرعبداللهیان و برونو رودریگز روز جمعه در دیداری در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد درخصوص روابط دوجانبه، به ویژه همکاری‌های تجاری، تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه ایران در این دیدار ضمن تقدیر از همکاری‌های نزدیک میان دو کشور به ویژه در پروژه تولید مشترک واکسن کرونا، تصریح کرد: آنچه در گذشته روابط ساخته شده است، سرمایه‌ای برای امروز و فرداست و اکنون کوبا برای جمهوری اسلامی ایران یک شریک راهبردی با تمامی الزامات و ابعاد آن است و ایران برای توسعه روابط با کوبا هیچ سقفی قائل نیست.

امیرعبداللهیان همچنین تأکید کرد که دولت ایران به عنوان یک دولت عملگرا، به دنبال عملیاتی کردن توافق‌های قبلی است و از همین رو از وزیر خارجه کوبا دعوت می‌کند تا ضمن سفر به ایران بتوان توافق های قبلی را مرور و نقشه راه روابط را تنظیم‌ کرد.

وزیر امور خارجه ایران در این دیدار تحریم‌های آمریکا علیه کوبا را به شدت محکوم‌ کرد.

وزیر خارجه کوبا نیز در این دیدار با بیان اینکه این کشور برای گسترش همکاری‌ها با ایران در حوزه‌های بهداشتی و کشاورزی آمادگی دارد، از حوزه‌های فناوری و ماشین‌های سنگین به عنوان دیگر بخش‌هایی یاد کرد که از ظرفیت لازم برای همکاری‌های بیشتر برخوردارند.

رودریگز با اشاره به اینکه می‌بایست چالش‌های اقتصادی روابط را برطرف کرد تا شاهد توسعه بیشتر باشیم، تصریح کرد که تنها از طریق همکاری نزدیک دو کشور می‌توان تحریم‌های ظالمانه آمریکا را شکست داد. // 114

بیشتر بخوانید:

دیدار امیرعبداللهیان با وزیر خارجه پرتغال/ تاکید طرفین بر گسترش روابط

امیرعبداللهیان: عاملان ترور سردار سلیمانی باید محاکمه شوند

دیدار امیرعبداللهیان با وزیر خارجه ارمنستان در نیویورک

دیدار امیرعبداللهیان با همتای سنگاپوری در نیویورک

کلیدواژه