مهر 12, 1400 10:52 Asia/Tehran [Updated: مهر 12, 1400 14:25 Asia/Tehran]
  •  درخشش تاریخی گلاره ناظمی همزمان با شب طلایی مردان کشتی 

شامگاه یکشنبه به وقت تهران و همزمان با شب طلایی مردان تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در میدان رقابت‌های جام جهانی 2021 نروژ، «گلاره ناظمی»، بانوی داور بین المللی کشورمان، در کوبل داوری فینال جام جهانی فوتسال لیتوانی حضوری تاریخی داشت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، گلاره ناظمی، اولین داور زن فوتسال ایران است که در فینال جام جهانی حضور پیدا کرد.

دیدار تیم های ملی فوتسال پرتغال و آرژانتین یکشنبه شب در مرحله فینال برگزار شد و گلاره ناظمی به عنوان داور وقت نگهدار این دیدار را قضاوت کرد.

 

 

گلاره ناظمی دیلمی متولد ۱۳۶۲، داوری را ابتدا با فوتبال و بعد با قضاوت در لیگ برتر فوتسال بانوان آغاز کرد.

وی از سال ۲۰۱۴ به عنوان داور بین‌المللی انتخاب شد و در رقابت‌های فوتسال جام باشگاه‌های جهان مردان ۲۰۱۹ در تایلند به عنوان داور اول مسابقه تیم‌های بارسلونا برابر شنزن چین، نماینده تایلند در برابر تیم بوکاجونیورز آرژانتین، شنزن چین در برابر منگوس برزیل و دیدار پایانی مسابقات را قضاوت کرد.

در تیر ۱۴۰۰، فیفا اعلام کرد که گلارهٔ ناظمی در رقابت‌های جام جهانی فوتسال ۲۰۲۱ لیتوانی به عنوان داور حضور خواهد داشت و بدین ترتیب برای نخستین بار یک داور زن ایرانی رقابت‌های جام جهانی مردان را سوت زد.

پرتغال قهرمان جام جهانی فوتسال شد

در پایان فینال نهمین دوره جام جهانی فوتسال، تیم پرتغال با پیروزی مقابل آرژانتین فاتح این رقابت‌ها شد. 

پرتغالی‌ها که برای اولین بار طعم صعود به فینال را می‌چشیدند در مصاف با آرژانتین مدافع عنوان قهرمانی به پیروزی ۲ بر یک دست یافته و برای اولین بار جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سر بردند.

کلیدواژه