مهر 21, 1400 13:15 Asia/Tehran [Updated: مهر 21, 1400 16:16 Asia/Tehran]

ایران پرس: سامانه های پدافند هوایی بومی «مجید» نیروی پدافند هوایی ارتش و «دزفول» نیروی هوا فضای سپاه در رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 1400 با موفقیت اهداف واگذار شده توسط شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور را منهدم کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس به نقل از قرارگاه رسانه‌ای رزمایش، در ادامه مرحله اصلی رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 1400 بامداد امروز چهارشنبه سامانه های پدافند هوایی بومی «مجید» نیروی پدافند هوایی ارتش و «دزفول» نیروی هوا فضای سپاهبا موفقیت موشک‌های کروز شلیک شده به سمت منطقه رزمایش را منهدم کردند.

امیر سرتیپ قادر رحیم زاده با اعلام این خبر گفت، دفاع مستحکم و چند لایه در برابر تهاجم موشک‌های کروز یکی از اهداف رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 1400 است که در این مرحله با موفقیت توسط سامانه‌های مختلف پدافند هوایی ارتش و سپاه اجرا شد.

فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی کشور استفاده از کارکنان جوان، با ایمان و متعهد را از ویژگی‌های این رزمایش عنوان کرد و افزود، انتقال تجارب کارکنان قدیمی و با تجربه به جوانان برومند این مرز و بوم از جمله اهدافی است که با برگزاری این رزمایش آن را دنبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه کلیه مراحل این رزمایش با نظارت ستادکل نیروهای مسلح و قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) اجرا می‌شود، گفت، پدافند هوایی کشور با تشکیل لایه‌های امن پدافندی آمادگی کامل برای حفاظت از تاسیسات حساس و حیاتی کشور را دارد.

115

بیشتر بخوانید:

شلیک موفق سامانه‌های «جوشن» و «خاتم» نیروی پدافند هوایی ارتش+ ویدئو

کلیدواژه