مهر 22, 1400 14:12 Asia/Tehran [Updated: آبان 03, 1400 18:21 Asia/Tehran]
  • آخرین آمار کرونا در ایران، فوت 223 نفر در شبانه روز گذشته

تهران- ایران پرس: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با فوت 223 نفر دیگر از مبتلایان به کووید 19 در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۱۲۳ هزار و ۴۹۸ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۲۲ مهرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۹۶۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۷۰ نفر از آنها بستری شدند.

بر اساس این اطلاعیه، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۷۵۴ هزار و ۴۷ نفر رسید.

وزارت بهداشت همچنین اعلام کرد: خوشبختانه تاکنون ۵ میلیون ۲۸۰ هزار و ۶۲۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، ۴ هزار و ۹۸۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۳۳ میلیون و ۶۷۴ هزار و ۳۰۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۷ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۰۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۴۸ شهر در وضعیت زرد و ۸۵ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت همچنین اعلام کرد: تاکنون ۴۷ میلیون و ۳۵۳ هزار و ۹۶۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۲ میلیون و ۲۸۷ هزار و ۱۶۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۶۹ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۱۳۰ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته، یک میلیون و ۲۸۳ هزار و ۸۲۳ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شد.

بیشتر بخوانید:

آخرین آمار کرونا در ایران، فوت 194 نفر در شبانه روز گذشته

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کشور، فوت 213 بیمار در شبانه روز گذشته

داروهایی که از سبد درمانی کرونا حذف می‌شود

ایرانی‌ها فوت ناشی از تزریق واکسن کرونا نداشته‌اند

کلیدواژه