مهر 23, 1400 16:57 Asia/Tehran [Updated: مهر 06, 1401 22:27 Asia/Tehran]
  • ایران حمله تروریستی به مسجد قندهار افغانستان را محکوم کرد

تهران- ایران پرس: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در بیانیه ای حمله تروریستی به مسجد فاطمیه (س) در قندهار افغانستان را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، روز جمعه  در بیانیه ای اعلام کرد، بار دیگر دست دشمنان اسلام و مسلمین از آستین تروریست های جنایتکار تکفیری بیرون آمد و جمعی دیگر از مردم مظلوم افغانستان را در حال برگزاری نماز جمعه به خاک و خون کشید.

دراین بیانیه آمده است، وزارت امور خارجه ایران حمله تروریستی کوردلان تکفیری به مسجد فاطمیه قندهار که موجب شهادت و جراحت جمع کثیری از شرکت کنندگان در نماز جمعه گردید را به شدت محکوم می کند و به خانواده های محترم شهداء و مردم عزیز افغانستان تسلیت می گوید. 

در بیانیه وزارت امور خارجه ایران آمده است، بار دیگر نسبت به توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان امت اسلام هشدار می دهیم  و بر لزوم وحدت و یکپارچگی شیعه و سنی و نفی خشونت و افراطی گری با نام اسلام تاکید می کنیم.

در این بیانیه تاکید شده است، این حادثه دلخراش و حوادث تاسف بار گذشته از جمله حمله قبلی به نمازگزاران در قندوز، ضرورت افزایش مراقبت ها و مضاعف نمودن حفاظت از مراکز مذهبی شیعه و سنی و سایر تجمعات در افغانستان را بیش از پیش روشن می سازد.

وزارت امور خارجه ایران در بیانیه خود همچنین آورده است، جمهوری اسلامی ایران اطمینان دارد خواهران و برادران مسلمان در افغانستان با همدلی و هم فکری و تشریک مساعی با یکدیگر توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان خود را ناکام خواهند گذاشت. 

در انفجار ظهر امروز (جمعه) در مسجد فاطمیه ولایت قندهار افغانستان 33 تن کشته و 53 تن دیگر زخمی شدند و احتمال افزایش تلفات و زخمی های این رویداد وجود دارد. 

منابع خبری انفجار را ناشی از سه حمله انتحاری می داند که در صف نمازگزاران، در ورودی مسجد و بیرون مسجد رخ داده است.

تاکنون شخص و یا گروهی مسئولیت این رویداد را برعهده نگرفته است.

117

بیشتر بخوانید:

وقوع انفجار در مسجد شیعیان قندهار افغانستان

کلیدواژه