مهر 23, 1400 18:30 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1400 18:58 Asia/Tehran]
  • توافق ایران و پاکستان برای تعمیر و نگهداری کشتی و زیردریایی

جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، برای برنامه‌ریزی جهت تعامل و همکاری در حوزه ساخت، تعمیر و نگهداری کشتی و زیردریایی توافق کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران امروز (جمعه) به همراه اعضای هیات بلندپایه نظامی دفاعی در شهر بندری «کراچی» ضمن بازدید از کارخانه های ساخت کشتی و زیر دریایی، ناو، رزم ناو و گاردهای ساحلی، از نحوه ساخت و پیشرفت های کشور پاکستان بازدید کرد.

همچنین برنامه ریزی شد که دو کشور همسایه تعاملات نزدیکی در رابطه با ساخت و تعمیر و نگهداری و سایر مسائل در ابعاد کشتی و زیردریایی با یکدیگر همکاری کنند.

در جریان دیدار و رایزنی های رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با مقام های نیروی دریایی و امنیتی مستقر در کراچی پاکستان، طرفین تاکید کردند که امنیت منطقه تنها به دست همسایگان تامین و تحقق می‌یابد.

در بحث ناو نیز سردار باقری با فرماندهی ناوگان دریایی جنوب و فرمانده نیروی دریایی پاکستان در کراچی دیدار کرد و درمورد امنیت دریانوردی در مرزهای مشترک دریایی، انجام رزمایش های مشترک و بازدیدهای متقابل از بنادر یکدیگر تاکید شد.

همچنین دو طرف درباره ارائه آموزش های متقابل در عرصه های مختلف، انتقال تجارب دریایی و همچنین رفع موانع موجود در مقابله با امر مبارزه با مواد مخدر، قاچاق در دریا و از جمله مبارزه با تروریسم دریایی با یکدیگر اشتراک نظر کردند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، روز سه شنبه گذشته وارد اسلام آباد شد و در روزهای گذشته با رهبران سیاسی و نظامی پاکستان دیدار کرد. 

وی روز گذشته (پنجشنبه) پیش از ترک اسلام‌آباد با فرمانده نیروی دریایی پاکستان دیدار و سپس به همراه اعضای هیات نظامی کشورمان از برخی از مراکز تولید صنایع دفاعی و نظامی در حوزه دریایی هوایی این کشور نیز بازدید کرد.

117

بیشتر بخوانید:

بازدید هیات نظامی ایران از آرامگاه بنیانگذار پاکستان در کراچی

دیدار سرلشکر باقری با فرمانده نیروی دریایی پاکستان

گسترش همکاری های دوجانبه؛ محور دیدار سرلشکر باقری و عمران‌خان

دیدار سرلشکر باقری با فرمانده ارتش پاکستان

سفر سرلشکر باقری به پاکستان

کلیدواژه