مهر 23, 1400 19:20 Asia/Tehran [Updated: مهر 24, 1400 08:10 Asia/Tehran]
  • خطیب زاده: ادعاهای رئیس جمهوری آذربایجان علیه ایران ساختگی است

تهران- ایران پرس: سخنگوی وزارت‌ امور خارجه ادعاهای تعجب‌برانگیز رئیس‌ جمهوری آذربایجان علیه جمهوری اسلامی ایران را در نشست سران کشورهای مشترک‌المنافع قویا تکذیب کرد و ساختگی خواند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سعید خطیب‌زاده» در واکنش به  اظهارات «الهام علی اف» رئیس جمهوری آذربایجان تصریح کرد: طرح چنین اتهامات رسانه ای صرفا در راستای منافع رژیم صهیونیستی مبنی بر تحت تاثیر قرار دادن روابط برادرانه دو ملت ایران و آذربایجان می باشد.

وی با تاکید بر نقش پیشروی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر تاکید کرد: تقدیم هزاران شهید و مجروح طی چهار دهه گذشته در مبارزه با این پدیده شوم تنها یک برگ از تلاش های متعهدانه و مستمر جمهوری اسلامی ایران در این مسیر میباشد که بارها و بارها توسط نهادهای بین المللی ذیربط مورد تایید قرار گرفته است. 

خطیب زاده ضمن تاکید بر روابط مستحکم برادارنه بین دو ملت افزود: متاسفانه به نظر می رسد به رغم پیام های خصوصی و مثبتی که از باکو در تماس های مختلف دریافت می شود، تعمدی برای طرح اظهارات رسانه ای بی‌مبنا از سوی باکو وجود دارد که البته در جای خود پاسخ مقتضی داده خواهد شد.

رئیس جمهوری آذربایجان در نشست مجازی سران کشورهای مستقل مشترک المنافع در اظهاراتی غیرواقع بینانه  مدعی شد: "ارمنستان در تبانی با ایران از مناطق اشغالی سابق جمهوری آذربایجان برای انجام قاچاق مواد مخدر به اروپا به مدت حدود 30 سال استفاده می‌کرد."

«نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان نیز ضمن تکذیب این ادعا بر همکاری ایران و ارمنستان در حوزه مبارزه با مواد مخدر تاکید کرده بود. 

117

کلیدواژه