مهر 25, 1400 10:03 Asia/Tehran [Updated: آذر 16, 1400 14:24 Asia/Tehran]
  •  برگزاری بیست و دومین همایش صنایع دریایی؛ 11 محور فناورانه تعیین شد

تهران- ایران پرس: گروه دریایی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری انجمن مهندسی دریایی ایران، همایش صنایع دریایی را در بهمن‌ 1400برگزار خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، آشنایی کارشناسان و مدیران کشور با مسائل و مشکلات صنایع دریایی و ارائه راه‌کارهای فناورانه برای این معضلات، اهداف تعیین شده این رویداد است.

محورهایی چون «توسعه دریا محور»، «مدیریت و اقتصاد دریایی»، «صنایع نفت و گاز دریایی»، «دریانوردی و حمل و نقل دریایی»، «قوانین، مقررات و استانداردها»، «ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست دریایی»، «شرایط محیطی و هواشناسی دریا»، «طراحی و ساخت شناورهای دریایی»، «تاسیسات ساحلی و فراساحلی»، «فناوری‌های نوین و انرژی‌های تجدیدپذیر دریایی» و «سرمایه‌های انسانی».

صنایع دریایی کشور به‌عنوان بخشی مهمی از فعالیت‌های اقتصادی کشور، طی سالهای اخیر در مسیر رشد و توسعه قرار گرفته و فراز و نشیب های مختلفی را نیز تجربه کرده است. برگزاری منظم و سالانه همایش‌های دریایی فرصتی مناسب برای معرفی دستاوردها و بررسی چالش‌های این حوزه مهم از صنعت کشور است.

تحریم اقتصادی کشور و به‌خصوص صنایع دریایی و دریانوردی در سال‌های اخیر تنگناهای جدی در مسیر توسعه دریایی بوجود آورده است. بهره‌برداری از فضای جدید حاکم بر کشور خصوصا کم‌رنگ شدن تحریم ها می‌تواند امید به بهبود شرایط موجود صنعت دریایی در کشور را تقویت کند.

شاید با استفاده هوشمندانه از شرایط جدید در راستای تقویت و توسعه ساخت و تولید داخل با بهره‌مندی از بستر این همایش، زمینه‌های بهره‌برداری بهتر از این فرصت فراهم شود. در این راستا از عموم پژوهشگران، دانشگاهیان، متخصصان، سیاست گذاران، مدیران و دیگر صاحبنظران علاقمند به توسعه صنایع و امور دریایی کشور دعوت می‌شود با حضور فعال خود از طریق ارائه مقاله، شرکت در کارگاه آموزشی، حضور در همایش در تحقق اهداف آن همکاری کنند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر تا 20 آبان‌ماه فرصت دارند به آدرس اینترنتی http://sat.isti.ir/ مراجعه کنند.

112

کلیدواژه