مهر 26, 1400 23:41 Asia/Tehran [Updated: بهمن 18, 1401 14:08 Asia/Tehran]

شماری از مجروحان حمله تروریستی اخیر به مسجد جامع "فاطمیه" شهر "قندهار" افغانستان امروز دوشنبه برای درمان به جمهوری اسلامی ایران منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، این افراد به دلیل نبود امکانات درمانی و به درخواست دولت موقت طالبان به جمهوری اسلامی ایران منتقل شدند تا ادامه امر مداوای آنها در یکی از بیمارستان‌های مجهز ایران صورت بگیرد.

امروز همچنین نهمین محموله از کمک‌های بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران از مسیر هوایی وارد  قندهار شد  تا در اختیار خانواده‌های مجروحان و شهدای حمله تروریستی به مسجد شیعیان این شهر قرار داده شود.

این محموله به وزن 25 تن شامل مواد غذایی، دارویی و اقلام بهداشتی است.

ظهر جمعه گذشته بر اثر حمله عناصر گروه تروریستی داعش به مسجد "بی بی فاطمه" موسوم به "امام بارگاه"، در شهر قندهار در جنوب افغانستان دستکم 43 نمازگزار شهید و بیش از 100 تن دیگر مجروح شدند.

این حمله تروریستی در حالی روی داد که گروه طالبان قدرت را در افغانستان در دست گرفته و پس از انفجار تروریستی قندوز وعده داده بود چنین جنایاتی دیگر تکرار نخواهد شد و این گروه قادر به تامین امنیت مردم افغانستان بخصوص شیعیان است. 

جمعه 8 اکتبر یک عامل انتحاری  خود را در میان نمازگزاران  در مسجد "سید آباد" در منطقه "خان آباد" ولایت "قندوز" افغانستان منفجر کرد که بر اثر این حمله تروریستی، دستکم 150 نمازگزار شهید و بیش از 200 نفر دیگر زخمی شدند.

120