مهر 27, 1400 11:46 Asia/Tehran [Updated: آذر 09, 1400 15:59 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می گوید؛ واکسیناسیون کودکان امر بسیار مهمی است که اکنون در سراسر جهان به عنوان یک اولویت مطرح است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، قاسم جان بابایی صبح امروز سه شنبه در مصاحبه اختصاصی با ایران پرس در حاشیه جلسه کمیته علمی کشوری کووید-19 با موضوع بازگشایی مدارس و دانشگاهها تأکید کرد: برای قطع زنجیره بیماری ، واکسیناسیون کودکان به طور جمعی اهمیت دارد ، زیرا کودکان از ناقلین اصلی ویروس به دیگران هستند.
وی افزود: در حال حاضر، مجموعه واکسیناسیون در ایران بسیار متنوع بوده و گسترش یافته است، بنابراین هیچ کمبود واکسنی در کشور وجود ندارد.

جان بابایی عنوان کرد: واکسیناسیون دانش آموزان زیر 12 سال نیز به زودی مطابق سیاست های گروه ملی مبارزه با کرونا انجام می شود.
سومین جلسه کارگروه ملی مقابله با کروناویروس دولت جدید به ریاست قاسم جان بابایی، معاون وزارت بهداشت صبح سه شنبه با حضور 50 نفر از مسئولان بهداشت در مرکز قلب و عروق، پزشکی و تحقیقات شهید رجایی برگزار شد.

در این جلسه، کارشناسان درباره مسائل بازگشایی مدارس، موسسات آموزشی و دانشگاه ها و واکسیناسیون دانش آموزان در طول همه گیری کروناویروس بحث کردند.

112

بیشتر بخوانید:

بیش از 70 درصد مردم دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند/سفره مردم را به برجام گره نمی‌زنیم

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کشور، فوت 181 بیمار در شبانه روز گذشته

کلیدواژه