مهر 27, 1400 21:22 Asia/Tehran [Updated: آبان 18, 1400 22:18 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: عضو کمیته گردشگری فدراسیون صادرات ایران گفت: برای احیا صنعت گردشگری باید برنامه ای 20 ساله تدوین و براساس آن برنامه پیش رفت.

محمود بنکداریان، عضو کمیته گردشگری فدراسیون صادرات ایران در حاشیه سمپوزیوم ملی 100 سال گردشگری ایران که عصر امروز در دانشگاه علم و فرهنگ تهران برگزار شد در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری ایران پرس افزود: برای احیای صنعت گردشگری باید با برنامه پیش رفت و اگر درست برنامه ریزی و کار شود تا 5 سال آینده تحول خوبی در صنعت گردشگری ایران مشاهده خواهد شد.

عضو کمیته گردشگری فدراسیون صادرات ایران گفت: گردشگری در ایران حرفه ای نیست و برخی هتل داران ایرانی برای ضرر ندادن ، شغل خود را تغییر شغل داده اند.

بنکداریان افزود: برای رونق گردشگری ایران باید هزینه گردشگری ارزان شود و راه رسیدن به این هدف ارائه ارزان حامل های انرژی به مراکز گردشگری است.

وی اظهار کرد باید در ایران اقامت گاه‌های ارزان قیمت ساخته شود تا ایرانیان به جای سفر به ترکیه، دوبی و ارمنستان، به سفرهای داخلی ترغیب شوند.

محمود بنکداریان تصریح کرد با احیای سفرکارت می توان سفر ارزان را در سبد خانوار ایرانی قرار داد و بخش خصوصی حوزه گردشگری آماده هر گونه همفکری و همکاری با دولت ایران است. // 114

کلیدواژه