مهر 27, 1400 22:44 Asia/Tehran [Updated: مهر 28, 1400 00:27 Asia/Tehran]
  • تخت روانچی: جنایات رژیم اسرائیل نباید بدون مجازات بماند

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد تاکید کرد: رژیم اسرائیل باید به خاطر نقض حقوق بشر بین المللی و حقوق بشردوستانه در سرزمین اشغالی فلسطین پاسخگو باشد و چنین جنایاتی نباید بدون مجازات بماند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، مجید تخت روانچی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد روز سه شنبه در نشست شورای امنیت در مورد بررسی وضعیت غرب آسیا، افزود: وضعیت کنونی در سرزمین اشغالی فلسطین نگران کننده است و تداوم این وضعیت موجب نگرانی شدید جامعه بین المللی است.

وی با بیان اینکه مردم فلسطین همچنان از یک اشغال وحشیانه که برای بیش از هفت دهه به طول انجامیده است، رنج می برند، تصریح کرد: اسرائیل به عنوان یک قدرت اشغالگر، سیاست ها و اقدامات مخرب و تجاوزکارانه خود علیه مردم فلسطین را تشدید کرده و منجر به تلفات مردم عادی از جمله کودکان شده است.

تخت روانچی در ادامه با بیان اینکه ادامه محاصره بی رحمانه غزه مجازات جمعی انسان های بی گناه است، گفت: این یک اقدام تهاجمی و وحشیانه است که همه قوانین و هنجارهای بین المللی را نقض می کند.

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل اظهار داشت: رژیم اسرائیل همچنین با تجاوز به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورهای منطقه از جمله سوریه و تهدید علنی در توسل به زور علیه حاکمیت کشورهای عضو سازمان ملل متحد، به تجاوزات و اقدامات بی ثبات کننده خود در منطقه ادامه می دهد.

وی افزود: بسیار تأسف بار است که شورای امنیت تاکنون نتوانسته است مسئولیت خود را بر اساس منشور سازمان ملل متحد برای پایان اشغال سرزمین فلسطین برعهده بگیرد.

تخت روانچی ادامه داد: عدم اقدام علیه نقض قوانین بین المللی در سرزمین اشغالی فلسطین ، رژیم اسرائیل را به ادامه جنایت های فجیع خود علیه مردم مظلوم فلسطین جسور کرده است.

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد اظهار داشت: حل بحران فلسطین تنها در صورتی امکان پذیر است که حقوق مسلم مردم فلسطین اشغالی به طور کامل به رسمیت شناخته شده، احیا و برقرار شود.

وی در ادامه به موضوع برنامه هسته ای ایران اشاره و تصریح کرد: اتهامات اسرائیل در مورد برنامه هسته ای صلح آمیز ایران، که ماهیت صلح آمیز آن به دفعات متعدد از طریق آژانس بین المللی انرژی اتمی راستی آزمایی و تأیید شده است، کاملاً پوچ ، بی ربط و بی اساس است.

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل اظهار داشت: بدیهی است هدف رژیم اسرائیل از این اتهامات بی اساس، پنهان کردن خطری است که تسلیحات هسته ای این رژیم برای منطقه و  جامعه جهانی ایجاد می کند. // 114

کلیدواژه