مهر 28, 1400 15:30 Asia/Tehran [Updated: مهر 28, 1400 15:44 Asia/Tehran]
  • بازدید سردار باقری از فعالیت‌های نیروی دریایی روسیه در جزیره کرونشتات

رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از فعالیت‌های نیروی دریایی روسیه در جزیره کرونشتات در نزدیکی سن پترزبورگ بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرلشکر «محمد باقری» روز چهارشنبه در جزیره کرونشتات با حضور در ناو آموزشی «پریکوب» نیروی دریایی ارتش روسیه، در خصوص فعالیت‌های آموزشی دانشجویان نظامی با فرماندهی نظامی و مقامهای این ناو روسی تبادل نظر کرد.

کرونشتات منطقه ای نظامی با 42 هزار و 800 نفر جمعیت در شرق خلیج فنلاند قرار گرفته است و تا شهر سنت‌پترزبورگ سی کیلومتر فاصله دارد.

بازدید از امکانات نیروی دریایی روسیه در کرونشتات بخشی از برنامه سفر چهار روزه رسمی سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران به روسیه بود.

سردار باقری امروز چهارشنبه با استقبال رسمی فرماندهان ارشد نیروی دریایی روسیه و نواخته شدن سرود جمهوری اسلامی ایران توسط گارد تشریفات ناوگان دریای شمال وارد شهر سنت‌پترزبورگ شد.  

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان امروز با آدمیرال «ولادیمیر کاساتونوف» فرمانده ناوگان کل دریای شمال و جانشین فرمانده نیروی دریایی روسیه دیدار کرد.

کاساتونوف در این دیدار با اشاره به مشارکت ناوهای ایرانی در مراسم رژه نیروی دریایی ارتش روسیه در سال جاری گفت: حضور ناوهای ایرانی در آب‌های روسیه زینت بخش این رژه دریایی بود.

وی با اشاره به همکاری قوای دریایی دو کشور گفت که این همکاری ها و مشارکت خوب ایران در رژه دریایی روسیه نشان داد که دو کشور از اتحاد روزافزون برخورداند.

وی اظهار داشت روابط ایران و روسیه در ابعاد مختلف روز به روز پرمحتوا تر  و بهتر می شود.

سردار باقری نیز پس از دیدار با آدمیرال نیکلای یومینیوف فرمانده نیروی دریایی روسیه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در سن پترزبورگ در مقر نیروی دریایی روسیه حضور یافته و با فرمانده نیروی دریایی روسیه گفت و گو کردیم.

وی افزود: در این دیدار درخصوص همکاری‌های دوجانبه دریایی ازجمله حضور شناورهای ایرانی در رزمایش ها و تمرین های دریایی در روسیه، حضور در مسابقات نظامی و تبادل تجربیات عملیاتی، همچنین کار مشترک و انجام تحقیقات برای کارآمدسازی تجهیزات دریایی و متقابلا حضور روسیه در رزمایش ها و تمرین های دریایی ایران که دو سال است در چابهار برگزار می شود و ناوهای ارتش روسیه حضور پیدا کردند، گفت و گو کردیم.

117

 

 

کلیدواژه