مهر 30, 1400 12:22 Asia/Tehran [Updated: مهر 30, 1400 12:36 Asia/Tehran]
  • قدرت مسلمانان در وحدت کلام است

تهران- ایران پرس: رئیس مجمع علمای مسلمان لبنان در سخنانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: قدرت مسلمانان در سلاح و تجهیزات نظامی نیست بلکه در وحدت کلام است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «شیخ غازی حنینه» که به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران سخن می‌گفت، اظهار داشت: دشمنان اسلام می‌کوشند میان مسلمانان تفرقه‌های مذهبی و قومیتی ایجاد کنند در حالی که ما بر اساس آنچه در قرآن آمده است یک امت هستیم.

رئیس مجمع علمای مسلمان لبنان با تبریک ماه میلاد پیامبر (ص) به رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم ایران از سوی علما و مردم لبنان افزود: ما نیز در کنار شما هفته وحدت را جشن می‌گیریم هفته‌ای که امام خمینی (ره) آن را نامگذاری کردند تا باعث ایجاد وحدت بین مسلمانان شود.

شیخ غازی حنینه با بیان اینکه قوی‌ترین سلاحی که ما در دست داریم وحدت همه مسلمانان در سراسر جهان است، گفت:  اسلام دین توحید و اتحاد است، همانطور که خداوند همه ما را دور پیامبر اکرم (ص) جمع کرده است.

وی افزود: قرآن امروز عامل حفظ کننده اسلام است و حفظ دین خدا به حفظ کتاب آن است.

رئیس مجمع علمای مسلمان لبنان خاطرنشان کرد: دشمنانی، چون آمریکا و صهیونیست در لبنان فتنه ایجاد کردند، ولی به لطف وحدت 40 سال است که تجمع علمای مسلمان در لبنان می‌کوشد که فتنه را از پای در آورد و از شمال تا جنوب لبنان کوشیدند تا آتش فتنه و تفرقه را خاموش کنند.

شیخ غازی حنینه تصریح کرد: این تجمع با تایید امام راحل (ره) شروع شد و زیر پرچم رهبر معظم انقلاب به کار خود ادامه می‌دهد.

پس از 20 ماه انتظار و وقفه در برگزاری نماز جمعه در تهران و بسیاری از استانهای کشور به علت شیوع ویروس کرونا، امروز این آیین عبادی - سیاسی با حضور اقشار مختلف مردم تهران بار دیگر در دانشگاه تهران در حال برگزاری است.

117

بیشتر بخوانید:

امروز، نخستین نماز جمعه تهران پس از 20 ماه وقفه

کلیدواژه