آبان 04, 1400 14:00 Asia/Tehran [Updated: مرداد 11, 1401 15:49 Asia/Tehran]
  • قطع ناگهانی بنزین در برخی جایگاه‌های سوخت/ وزیر کشور: اشکال فنی است به زودی رفع می‌شود

تهران - ایران پرس: وزیر کشور اختلال در برخی از پمپ‌های بنزین را ناشی از اشکال فنی و سامانه‌ای عنوان کرد و گفت که این مشکل به زودی رفع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، احمد وحیدی درباره اختلال پیش آمده برای برخی پمپ‌های بنزین، گفت: اختلال در ارائه خدمات در برخی از پمپ‌های بنزین ناشی از یک اشکال فنی و سامانه ای است که  به زودی رفع می‌شود.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه هیچ برنامه ای برای گرانی بنزین وجود ندارد، گفت: مردم هیچ نگرانی نداشته باشند.

قطع ناگهانی بنزین در جایگاه های سوخت تهران و برخی شهرستان ها

 

گزارش های ساعت اخیر حاکی از اختلالات در جایگاه های سوخت در کشور و ایجاد صف های طولانی از خودرو در پمپ بنزین ها و نارضایتی رانندگان است.

طبق این گزارش ها مراجعه کنندگان به جایگاه های سوخت با پیامی مبنی بر اعلام حمله سایبری بر روی صفحه دیجیتال پمپ ها مواجه می شوند.

برخی مقامات ذیربط در این باره گفته اند که سیستم سوخت رسانی در جایگاه های سوخت در تهران و سراسر کشور از ساعت 10 بامداد امروز بدلیل حمله سایبری از سوی عوامل خارجی دچار اختلال و 80 درصد جایگاه ها تعطیل شده و امکان سوخت گیری تا اطلاع ثانوی وجود ندارد.

توزیع بنزین متوقف شد

فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآوردههای نفتی در رابطه با مشکلات به وجود آمده در سامانه هوشمند سوخت اعلام کرد: یک جلسه فوری با این موضوع در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در حال برگزاری است.

کاهی در گفت‌وگویی اظهار کرد: در برخی پمپ بنزین‌ها نیاز است کارشناسان شرکت در محل حاضر شوند و به صورت دستی سامانه را از مدار خارج کنند و ممکن است این مساله طول بکشد.

گزارش‌های میدانی از صفوف طویل به علت قطعی این سامانه خبر می دهند.

اختلال در سیستم دریافت کارت سوخت پمپ بنزین ها

رضانواز، سخنگوی صنف جایگاه داران سوخت کشور نیز در این باره گفته استِ؛ فعلا تا رفع مشکل، امکان سوخت گیری برای بنزین و گازوئیل آزاد وجود دارد ولی با کارت سوخت امکان پذیر نیست.

وی افزود: همه متخصصین شرکت ملی پخش پالایش فرآورده های نفتی و مجموعه وزارت نفت در حال رفع مشکل هستند.

هک شدن تابلوهای شهری و تابلوهای پمپ بنزین در اصفهان

در پی اختلال در پمپ بنزین های سراسر کشور تعدادی از تابلوهای شهری و تابلوهای پمپ بنزین‌های اصفهان امروز هک و مطالبی نیز روی آن درج شد.

بهمن علیپور، سخنگوی شرکت پخش فرآوردههای نفتی اصفهان در گفت وگویی این ایراد را سراسری دانست و گفت: این اقدام به دلیل بروز مشکل فنی در سامانه هوشمند سوخت اتفاق افتاده است و از این رو بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در حال حاضر سوخت گیری در برخی از جایگاههای عرضه سوخت با اختلال مواجه شده است و عرضه سوخت خارج از سیستم سامانه سوخت با نرخ دوم در حال انجام است.

وی افزود: تا رفع مشکل فنی ادامه فعالیت برخی از جایگاههای استان امکان ندارد.

112

کلیدواژه