آبان 08, 1400 16:50 Asia/Tehran [Updated: بهمن 02, 1400 22:24 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: وظیفه دولت ایجاد زیرساخت ها برای توسعه خانه های خلاق است و بقیه کارها به عهده بخش خصوصی است.

«سورنا ستاری» روز شنبه درمراسم بهره برداری از سه خانه خلاق در تهران در پاسخ به سوال خبرنگار ایران پرس تصریح کرد، دولت باید کاری کند که بخش خصوصی با احساس امنیت در توسعه خانه های خلاق سرمایه گذاری کند.

ستاری بیان کرد، دولت می تواند در زیرساخت ها از جمله تسهیل در قوانین و مقررات، تسهیلات بانکی و صدورانواع مجوزها به بخش خصوصی در حوزه پژوهش کمک کند. 

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین هدف خانه های خلاق را تجاری‌سازی علوم انسانی عنوان کرد و گفت: این بدان معنی است که سرمایه‌های بخش های خصوصی را در علوم انسانی و پژوهش‌هایی که در کشور انجام شده است، وارد کنیم.

وی افزود: فرهنگ ایران فرهنگی اصیل چند هزار ساله است و قابلیت قابل توجهی از صنایع دستی گرفته تا موضوعات روز و دیجیتال و موضوعات فرهنگی در تجارت سازی دارد.

ستاری همچنین گفت: برای بازسازی بافت‌های فرسوده نیز می‌شود از ایده های خانه‌های خلاق استفاده کرد.

سه خانه خلاق و نوآوری تخصصی درتهران روز شنبه در زمینه تولید محتوا، پویانمایی و رسانه، آموزش و یادگیری، کودک و نوجوان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افتتاح شد.

117

بیشتر بخوانید:

افتتاح سه خانه خلاق و نوآوری تخصصی در تهران

کلیدواژه