آبان 10, 1400 22:12 Asia/Tehran [Updated: آبان 18, 1400 22:18 Asia/Tehran]
  • غریب آبادی: سکوت مدعیان حقوق بشر موجب گستاخی رژیم اسرائیل شده است

تهران- ایران پرس: دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در توییتی نوشت سکوت به اصطلاح حامیان حقوق بشر علیه نقض‌های فاحش از سوی رژیم اسرایبل، این جسارت را به این رژیم داده است تا با پاره کردن گزارش رئیس شورای حقوق بشر به مجمع عمومی سازمان ملل، این شورا را به مضحکه بگیرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر، افزود این گزارش، حاوی نتایج کمیسیون تحقیق نیز است که بخش‌های اعظمی از آن به محکومیت و انتقاد از رژیم اسرائیل می پردازد.

وی تصریح کرد بعد از پاره کردن قطعنامه مجمع عمومی در سال ١٩٧۵ از سوی سفیر این رژیم که صهیونیسم را نوعی از نژادپرستی اعلام کرده بود، این دومین باری است که این رژیم چنین اقدامی را انجام می‌دهد. این رفتار ثابت می کند که کار کمیسیون تحقیق باید ادامه یابد.

«گیلعاد اردان» نماینده رژیم صهیونیستی روز جمعه ضمن پاره کردن گزارش شورای حقوق بشر سازمان ملل، گفت جای این گزارش در زباله است.

این اقدام در جریان نشستی اتفاق افتاد که عصر جمعه در مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شد.

اردان به شدت به گزارش شورای حقوق بشر سازمان ملل که در آن از رژیم صهیونیستی انتقاد کرده بود، حمله کرد و گفت: «شورای حقوق بشر از 15 سال پیش که تاسیس شده در 95 قطعنامه به اسرائیل حمله یا انتقاد کرده حال آنکه طی این مدت 142 قطعنامه علیه دیگر کشورهای جهان صادر کرده است».

وی در ادامه سخنرانی خود با پاره کردن گزارش سالانه شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: «جای این گزارش تحریف شده یک طرفه، سطل زباله است».

اردان در بخش دیگری از سخنانی خود گفت که این گزارش حملات حماس و موشک‌هایی که به سوی اسرائیل شلیک می‌کند را نادیده گرفته است.

در گزارش شورای حقوق بشر سازمان ملل به جنایت‌های رژیم صهیونیستی از جمله شهرک‌سازی‌ها و اوضاع حقوق بشر در کرانه باختری و بلندی‌های اشغال شده جولان و همچنین حق تعیین سرنوشت فلسطینی‌ها اشاره شده است. // 114

کلیدواژه