آبان 19, 1400 16:13 Asia/Tehran [Updated: آبان 19, 1400 16:29 Asia/Tehran]

دهلی نو- ایران پرس: دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار با همتای قرقیزستانی خود بر ظرفیت‌های علمی، فنی و ترانزیتی ایران و همکاری این کشور در این زمینه ها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان که برای حضور در سومین نشست امنیت منطقه‌ای به دهلی‌نو سفر کرده است، بعدازظهر امروز با همتای قرقیزستانی خود دیدار و گفتگو کرد.

شمخانی در این ملاقات دوجانبه بر لزوم همکاری دو کشور که در یک منطقه هستند تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران می‌تواند و مایل است که از ظرفیت‌های خود برای توسعه و رشد منطقه استفاده کند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی خطاب به «مارات ایمانکولوف» همتای قرقیزستانی خود افزود: ایران ظرفیت‌های علمی، فنی و ترانزیتی فراوانی دارد که می‌تواند در این زمینه‌ها با شما همکاری کند.

شمخانی با اشاره به تحولات افغانستان و برنامه غربی‌ها در ناامن‌سازی منطقه، بر لزوم مشارکت همه کشورهای منطقه در کمک به مردم افغانستان و برخورد با عوامل ناامن‌ساز تاکید و ابراز امیدواری کرد که دو کشور بتوانند در این خصوص همکاری‌های بیشتری داشته باشند. 

ایمانکولوف نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت فراوان روابط دوجانبه با ایران، بر لزوم گسترش همکاری‌ها به ویژه در حوزه امنیت منطقه تاکید کرد.

او گفت: ما امکانات خوبی در زمینه کشاورزی و انرژی‌های تجدیدپذیر داریم که می‌توانیم در روابط فیمابین از آن استفاده کنیم.

116

بیشتر بخوانید:

شمخانی در نشست گفت وگوی امنیت منطقه‌ای در دهلی نو: تروریسم، فقر و مهاجرت سه نگرانی اصلی درباره افغانستان است

شمخانی در سومین نشست گفتگوی امنیت منطقه‌ای در هند شرکت می کند

کلیدواژه