آبان 21, 1400 14:13 Asia/Tehran [Updated: آبان 21, 1400 14:19 Asia/Tehran]
  • حجت الاسلام صدیقی: مسائل امروز عراق و افغانستان برای جهان اسلام مهم است

تهران-ایران پرس:خطیب نماز جمعه تهران،مسائل امروز عراق و افغانستان را برای جهان اسلام مهم بر شمرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حجت الاسلام «کاظم صدیقی» در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به دو موضوع امروز جهان اسلام یعنی عراق و افغانستان گفت: مستکبران برای به هم ریختن جامعه اسلام کمر بسته اند.

وی با اشاره به تحولات عراق افزود: از دولت و قوه قضاییه عراق به طور جدی می‌خواهیم مساله عواقب تیراندازی را پیگیری کنند. حادثه بمب گذاری و حمله پهپادی به منطقه سبز و منزل نخست وزیر امر مشکوکی است لذا پیگیری این مساله جزو مسائلی است که توقع داریم. مسئله انتخابات اگر حل نشود اعتماد عمومی عراق تثبیت نمی‌شود.

حجت الاسلام صدیقی مشکل دیگری که دغدغه اسلام است را مربوط به مسئله افغانستان عنوان کرد و گفت: آمریکا در افغانستان فرار کرد اما توطئه‌اش فرار نکرد. در آنجا داعش را دارد و ایجاد اختلاف را در صدر برنامه‌های خود قرار داده است.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی و ملت ایران آرزوی یک افغانستان مستقل، مقتدر و در خط مبارزه با صهیونیست‌ها و آمریکا را دارند. همچنین اینکه امنیت مرزی ما از طریق افغانستان مخدوش نشود و حقوق شیعیان در آنجا محفوظ باشد و از همه مهمتر اینکه دولت فراگیر با شرکت همه اقوام و نژادها و گروه‌ها در این کشور را شاهد باشیم.

116 

بیشتر بخوانید:

خطیب نماز جمعه تهران: مذاکره فرسایشی را نمی‌پذیریم

امام جمعه موقت تهران: شایسته‌سالاری در انتصاب‌ها موجب تحول می‌شود

کلیدواژه