آبان 28, 1400 21:20 Asia/Tehran [Updated: آبان 28, 1400 21:32 Asia/Tehran]
  • دستور مخبر به وزاری نیرو و جهاد کشاورزی درباره زاینده رود

معاون اول رئیس جمهور به وزارتخانه های نیرو و جهاد کشاورزی دستور داد نسبت به حل مشکل حوزه آبریز زاینده رود اقدام کنند.

به گزارش روز جمعه خبرگزاری ایران پرس، «محمد مخبر»، معاون اول رییس جمهور در گفتگویی تلفنی که از رسانه ملی پخش شد با تاکید بر اینکه دولت با جدیت در تلاش است تا مشکل زاینده رود را به هر نحو ممکن حل کند، گفت: امروز به وزرای نیرو و جهاد کشاورزی دستور دادم که به سرعت برای حل این مشکل تدابیری بیندیشند.

محمد مخبر ضمن قدردانی از بصیرت و وفاداری مردم غیور اصفهانی گفت: مردم اصفهان در دوران دفاع مقدس و همه مقاطع، وفادارانه در صحنه حضور داشته اند.

وی با اشاره به اینکه خشکسالی تقریبا همه استانهای کشور را درگیر کرده است، اظهار داشت: رییس جمهور ظرف یک ماه گذشته دو بار شورای عالی آب را برگزار کردند و در همین یک ماه شخصا مشکل زاینده رود را با جدیت دنبال و پیگیری کرده اند.

مخبر با اشاره به حضور و آشنایی خود با منطقه شرق اصفهان، گفت: شخصا در شرق اصفهان حضور داشته ام و از نزدیک در جریان وضعیت سخت کشاورزان و مردم این منطقه هستم و با جدیت پیگیری خواهیم کرد تا به هر طریق ممکن مشکل را برطرف کنیم.

مخبر از برگزاری جلسه ای برای رسیدگی به همین موضوع در روز شنبه خبر داد و اظهار امیدواری کرد که با پیشنهادات و طرح‌هایی که وزرای مربوطه در حال تدوین آن هستند، مشکل هر چهار استان اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد و خوزستان حل و فصل شود.

در پی خشکسالی های اخیر و بارش اندک باران، کشاورزان شهراصفهان با مشکل مواجه شدند و چند روزی است با تجمع، خواستار تلاش جدی دولت ایران برای رفع مشکل حوزه آبریز زاینده رود شدند.

زاینده‌رود، بزرگ‌ترین و پرآب‌ترین رودخانه فلات مرکزی ایران، که از کوه‌های زاگرس مرکزی به ویژه زردکوه در استان چهارمحال و بختیاری سرچشمه گرفته و در دشت مرکزی ایران به سمت شرق پیش می‌رود تا در نهایت به جلگه تالاب گاوخونی می‌ریزد. // 114

بیشتر بخوانید: 

تصاویر تجمع اعتراضی مردم اصفهان در بستر زاینده رود بدون آب

کلیدواژه