آذر 02, 1400 13:04 Asia/Tehran [Updated: بهمن 02, 1400 12:59 Asia/Tehran]
  • درخشش صنایع معدنی ایران در اکسپو ۲۰۲۰ دبی

تهران- ایران پرس: مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی گفت: با فرآوری محصولات معدنی می توان آن را با ارزش بالاتری صادر کرد و برگزاری هفته معدن بهترین فرصت برای جذب سرمایه گذار خارجی است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، زمانی مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه ها روز دوشنبه در نشست خبری در تهران افزود: ایران برای اولین بار در اکسپو دبی مزیت های خود را ارائه می کند و برای نخستین بار شاهد حضور بخش معدن، فرش و های تک در رویداد اکسپو بوده ایم.

وی گفت: در رویداد جهانی اکسپو؛ جهانیان شناخت لازم را از ظرفیت ها و توانمندی های کشورمان در حوزه های مختلف کسب خواهند کرد.

 مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه ها همچنین در این نشست با بیان اینکه پاویون جمهوری اسلامی ایران یکی از زیباترین و پرجاذبه ترین پاویون های رویداد جهانی اکسپو ۲۰۲۰ دبی است؛ گفت: بر اساس برنامه ریزی هایی که انجام شده است، علاوه بر برنامه های روتین روزانه هر هفته را به یک رویداد خاص اختصاص خواهیم داد، که هفته معدن اولین رویداد خواهد بود.

وی افزود: از زمان برگزاری اکسپو در ۹ مهرماه، بخش معدن ایران، به عنوان یکی از فعالترین بخش های پاویون کشورمان، بیشترین بازدیدکننده را داشته است که حاکی از علاقه مخاطبان اکسپو به صنعت معدن ایران است.

زمانی با اعلام اینکه پاویون جمهوری اسلامی ایران در هفته معدن تمامی امکانات خود را در اختیار بخش معدن کشور قرار خواهد داد اظهار داشت: هفته معدن فرصت ویژه ای برای نمایش توانمندی ها و ظرفیت های صنعت معدن ایران به جهانیان است.

زمانی با بیان اینکه باید از خام فروشی محصولات معدنی پرهیز شود، اظهار داشت: برنامه ریزی های لازم انجام شده است و از هفته آینده تغییراتی در بخش فرش صورت خواهد گرفت، همچنین در راستای استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان، در سالن های ۶ و ۹ محتوای جدیدی اضافه خواهد شد.

محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن ایران نیز در این نشست با تاکید بر اهمیت نقش رسانه ها در معرفی پتانسیل های کشور در اکسپو گفت: بخش معدن ایران برای اولین بار در اکسپو ۲۰۲۰ حضور پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه ایران جزو ۱۰ کشور برتر در دنیا از نظر ذخایر معدنی است؛ اظهار داشت: اکسپو فرصت ویژه ای برای جذب سرمایه گذار خارجی و معرفی پتانسیل های بخش معدن ایران به دنیا است.

رئیس خانه معدن ایران در ادامه عنوان کرد: از ابتدای آغاز اکسپو بر اساس برنامه ریزی های انجام شده نشست های متعددی با نمایندگان کشورهای خارجی در حوزه معدن برگزار شده است و موفقیت های بسیاری در این زمینه به دست آورده ایم.

محمدرضا بهرامن گفت: از ۱۹۲ کشور حاضر در اکسپو ، ۵۰ کشور در بخش معدن با ما ارتباط برقرار کرده اند که منجر به کسب نتایج مطلوبی شده است.

رئیس خانه معدن ایران با بیان اینکه حتی ایرانی‌های مقیم خارج از کشور نیز از پتانسیل‌های بخش معدن ایران مطلع نیستند، هفته معدن را فرصتی مناسب برای معرفی بخش معدن کشورمان به جهانیان دانست.

محمدرضا بهرامن در ادامه با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در هفته معدن هر روز این هفته به یکی از بخش های معدن کشور اختصاص داده شده است گفت: روزهای هفته معدن شامل، معدن و مصالح ساختمان و سنگ نما، معدن و صنعت مس، معدن و صنعت سرب معدن و صنعت آلومینیوم، معدن و سنگ آهن و فولاد، معدن و طلا و معدن و بخش استارت آپ‌ها می شود.

رئیس خانه معدن ایران افزود: با توجه به پتانسیل های کشورمان می توانیم ۵۰ درصد از مصالح ساختمانی منطقه را تامین کنیم، همچنین ایران صاحب دومین معدن بزرگ سرب و روی کشور است.

بنا به این گزارش، هفته معدن در اکسپو۲۰۲۰ دوبی، از تاریخ ۲۷ آذرماه، لغایت ۴دی ماه۱۴۰۰ در محل پاویون ایران در اکسپو۲۰۲۰ ، با هدف ارتقای جایگاه و توسعه فرهنگ معدن‌کاری و همچنین ایجاد انگیزه سرمایه‌گذاری در بخش معدن کشور برگزار ‌می شود.

اکسپو یا نمایشگاه جهانی، مجموعه نمایشگاهی است که هر ۵ سال یکبار در یکی از کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود و هر کشور، دستاوردهای گوناگونش را در گذشته، حال و آینده به نمایش می‌گذارد.

این رویداد، فرصتی طلایی برای عرضه دستاوردها در جهت جذب سرمایه و مراودات بین‌المللی برای توسعه اقتصادی، اجتماعی و زیرساختی کشورها به ویژه شهرهای میزبان است.

112

بیشتر بخوانید:

از جشنواره خرمای شیراز تا پاویون ایران در اکسپو دبی

تازه‌ترین تصاویر ایران‌پرس از پاویون ایران در اکسپو دبی 2020

افتتاح مجازی جایگاه ایران در نمایشگاه اکسپو دبی

حضور فعال شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه آرمنیا اکسپو

مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی خبر داد: تسهیل حضور دانش‌بنیان‌ها و شرکت 400 صنعتگر و صادرکننده ایرانی در اکسپو 2021 دوبی

 

 

کلیدواژه