آذر 03, 1400 23:37 Asia/Tehran [Updated: آذر 03, 1400 23:44 Asia/Tehran]
  • کمالوندی: گفتگوها با مدیرکل آژانس «ناتمام» باقی مانده است

تهران - ایران پرس: سخنگوی سازمان انرژی اتمی تاکید کرد مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مصاحبه اخیر خود گفته است مذاکرات درباره مسائل باقی‌مانده «ناتمام» مانده است.

به گزارش سه شنبه شب خبرگزاری ایران پرس، بهروز کمالوندی در پاسخ به این پرسش که منظور آقای گروسی از اینکه گفته‌اند مذاکرات با ایران سازنده بود اما به توافقی دست نیافتیم چیست؟ اظهار کرد: آقای گروسی در مصاحبه خود اشاره کردند که ما مذاکرات داشتیم و سازنده بود اما به نهایت نرسید و کلمه‌ای که ایشان به کار بردند «Inconclusive» به معنای «ناتمام» است.

وی افزود: با توجه به اینکه مسائل ما اجزای مختلفی داشت و از طرفی وقت کم بود و ایشان هم در آستانه اجلاس شورای حکام به تهران آمده بودند، نتوانستیم همه مسائل را به انتها برسانیم و جمع‌بندی نهایی داشته باشیم. قرار شد این بحث‌ها را ادامه دهیم و در حقیقت همان طور که ایشان هم اشاره کردند تعاملات و همکاری‌ها با آژانس ظرف روزها و هفته‌های آینده ادامه پیدا خواهد کرد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در پاسخ به این سوال که گفت‌وگوها با آژانس بر سر چه مسائلی ادامه دارد؟، گفت: موضوعات مختلف عمدتا به مسائل پادمانی و مسائلی مربوط بود که در یکی دو سال گذشته مطرح شده و اصرار ماست که باید اینها خاتمه یابد و در این راستا باید صحبت‌هایی می‌داشتیم اما همان طور که گفتم باید زمان‌بندی انجام می‌دادیم و چارچوبی را مشخص می‌کردیم و اولویت‌بندی کارها باید انجام می‌شد و بخش مهمی از کارها انجام شد. ما حتی دیشب تا لحظه آخر تا فرودگاه تلاش کردیم که کار را به اتمام برسانیم اما بخشی از کار باقی ماند؛ البته علتش این هم بود که ما بر برخی مواضع خود پافشاری و اصرار داشتیم و نتوانستیم دیشب کار را پایان دهیم. 

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دوشنبه شب وارد تهران شد و روز گذشته با رئیس سازمان انرژی اتمی و همچنین با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد. // 114

بیشتر بخوانید:

گروسی: روابط بین آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران دائمی است

رایزنی گروسی در تهران؛ ایران مصمم به پیگیری برنامه‌های هسته‌ای

گروسی وارد تهران شد

کلیدواژه