آذر 04, 1400 10:16 Asia/Tehran [Updated: آذر 10, 1400 18:50 Asia/Tehran]

کرج- ایران پرس: وزیر جهاد کشاورزی از آمادگی موسسه رازی برای تحویل 100 میلیون دز واکسن کرونا تا شهریور ماه سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سیدجواد ساداتی نژاد» روز پنجشنبه در نشستی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی مستقر در کرج با بیان اینکه محصولات این موسسه به خصوص در بخش کرونا مشتری خارجی نیز دارد، خاطرنشان کرد: با این وجود اعتقاد ما بر این است که اول در داخل از واکسن تولیدی این موسسه حمایت شود تا بر این اساس بتواند نسبت به صادرات نیز اقدام نماید.

وی با اشاره به ظرفیت های موسسه رازی گفت: تصور این که اگر مووسسه رازی نیز در حوزه تولید واکسن انسانی و دامی فعال نبود چه مسایلی رخ می داد، غیر قابل باور است.

ساداتی نژاد اظهار داشت : از سوی دیگر اگر این حجم تولید واکسن از سوی این موسسه نبود با توجه به امنیت غذایی و انسانی فوق العاده ای که این موسسه دارد و در واقع رقیب ندارد، معلوم نبود که تا چه میزان می بایست ارز می دادیم.

وزیر جهاد  کشاورزی با بیان اینکه رازی دانشمندان قابل تقدیری دارد، اظهار داشت: در این موسسه از لحاظ تکنیکی یک رده بالاتر از واکسن های دنیا حرکت شده و در واقع حرکتی که برای ساخت واکسن کرونا انجام دادند یک کار معمولی نبود بلکه با تخصص و تحقق آن را انجام دادند.

ساداتی نژاد با بیان اینکه رازی تا شهریور ماه آمادگی عرضه 100 میلیون دز واکسن کرونا را دارد، گفت: نیاز است تا در شتاب بخشی روند تولید هفت واکسن دیگر این موسسه نیز حمایت های لازم صورت بگیرد.

117

کلیدواژه