آذر 04, 1400 21:17 Asia/Tehran [Updated: آذر 12, 1400 21:59 Asia/Tehran]
  • آتش‌سوزی در کارخانه لنج‌سازی کُنارک مهار شد

چابهار- ایران پرس: فرماندار کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان از مهار آتش‌سوزی در کارخانه لنج‌سازی کُنارک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «عبدالغفور حوت» پنجشنبه شب در گفت و گویی اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع آتش‌سوزی در بزرگترین کارخانه لنج‌سازی کشور در بندر کنارک و وجود تعداد قابل توجهی لنجِ در حال تعمیر و لنج‌های متعدد در حال ساخت و وجود مواد شیمیایی برای تولید، با قید فوریت تمامی خودروهای آتش‌نشانی شهرستان به محل اعزام و اقدام به اطفای حریق کردند.

وی گفت: با توجه به اینکه نوع این لنج‌ها فایبرگلاس بوده عملیات اطفای حریق به سختی انجام شد و آتش نشانان ابتدا محل را ایمن کردند تا از نفوذ زبانه‌های آتش به سایر لنج‌ها و کارگاه‌های تولید و انبار مواد اولیه جلوگیری کنند.

حوت ادامه داد: در این عملیات تمامی خودروهای آتش‌نشانی و آتش نشانان از شهرستان چابهار، پایگاه‌های دریایی و هوایی حضور داشتند و تانکرهای آبرسان شهری به صورت خودجوش آب مورد نیاز خودروهای آتش نشانی را تامین کردند.

فرماندار کنارک با اشاره به اینکه 80 درصد صیادان و شناورهای صیادی منطقه بلوچستان متعلق به این شهرستان هستند، افزود: خوشبختانه این حریق تلفات جانی در پی نداشت  و علت حادثه از طریق نیروهای متخصص و مرتبط از همان ابتدای حادثه در دست بررسی است.

گفتنی است، 50 آتش‌نشان با کمک مردم و 15 خودروی آتش‌نشانی پس از 2 ساعت تلاش این آتش‌سوزی را مهار و از ورود خسارات میلیاردی به این کارخانه جلوگیری کردند.

117

کلیدواژه