آذر 05, 1400 09:42 Asia/Tehran [Updated: آذر 14, 1400 14:28 Asia/Tehran]
  •  افزایش صدور ویزا برای اتباع خارجی علاقه‌مند سفر به ایران

تهران- ایران پرس: مدیرکل کنسولی وزارت امورخارجه گفت: پس از یک دوره ۲۰ ماهه مربوط به شیوع کرونا، روند صدور ویزا برای اتباع خارجی علاقه‌مند سفر به ایران افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمود ادیب مدیر کل کنسولی وزارت امورخارجه، شامگاه پنجشنبه در نخستین همایش فعالان صنعت گردشگری ایران و عراق در مشهد، افزود: با افزایش میزان صدور روادید پس از یک دوره توقف ۲ ساله به دلیل کرونا، جهش اقتصادی در حوزه تردد و ورود و خروج اتباع خارجه به خصوص در صنعت گردشگری رونق گرفته است.

ادیب گفت: توجه ویژه به کشورهای همسایه اولویت‌ دولت ایران است و این سیاست در وزارت امور خارجه به طور جدی و از طریق وزیر امورخارجه و بخش‌های تخصصی وزارت‌خانه پیگیری می‌شود.

مدیر کل کنسولی وزارت امور خارجه تصریح کرد: در دوره ۲۰ ماهه کرونا که تقریبا بخشی از فعالیت‌های صنعتی و اقتصادی کشور تعطیل شده بود، با برنامه‌ریزی و تعریف برخی فرایندها زنجیره تردد اتباع خارجه قطع نشد و شرایط رفت و آمد به ایران برای اتباع خارجی فراهم شد.

همایش مشترک فعالان صنعت گردشگری ایران و عراق به میزبانی مشهد روز گذشته آغاز شد.در این همایش دو روزه که امروز هم ادامه دارد، نمایندگان دفاتر خدمات مسافرتی و فعالان صنعت گردشگری ۲ کشور همسایه، معاون گردشگری وزارت‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی، استاندار خراسان رضوی، نمایندگان وزارت امور خارجه، نماینده کنسولگری عراق در مشهد حضور دارند.

112