آذر 05, 1400 11:08 Asia/Tehran [Updated: آذر 05, 1400 11:18 Asia/Tehran]
  • نشست معاون وزیر خارجه با فعالان اقتصادی کشورمان در حاشیه نشست سازمان همکاری‌های اکو در ترکمنستان

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه کشورمان در دیدار با فعالان اقتصادی ایرانی مقیم ترکمنستان، اهداف و برنامه‌های اقتصادی دولت جمهوری اسلامی ایران را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، مهدی صفری روز پنج شنبه در این نشست گفت : رئیس جمهور به درستی، سیاست تعامل حداکثری با همسایگان را در صدر اهداف سیاست خارجی کشورمان قرار داده و با جدیت موضوع تقویت تجارت خارجی در حوزه‌های نفتی و غیر نفتی را پیگیری می نمایند.

صفری افزود: وزارت امور خارجه با همراهی دستگاه‌های مختلف کشورمان برنامه‌های منسجمی را تدوین و حل مشکلات و رفع موانع تجارت خارجی را آغاز کرده است.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه تاکید کرد: خوشبختانه قدم های خوبی در بخش حمل و نقل، صدور خدمات فنی - مهندسی و صادرات محصولات غیرنفتی برداشته شده و شاهد شروع رونق تجارت خارجی هستیم.

وی با یادآوری تلاش ها برای حل برخی از مشکلات پیشین در حوزه گاز با ترکمنستان، گفت: ترکمنستان جایگاه برجسته ای در منطقه دارد و آماده حمایت از تجار دو کشور برای بازگرداندن رونق به مبادلات تجاری فی مابین هستیم.

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه تاکید کرد: در مذاکرات مفصلی که با مقامات کشورهای آسیای میانه در تهران داشتیم، تصمیمات مهمی‌ برای رونق کریدورها و بهره برداری حداکثری از ظرفیت های کشورمان اتخاذ شد . این امر در کنار تقویت همکاری با دیگر همسایگان، باعث افزایش صادرات شده است.

در این نشست، ارباب خالص سفیر کشورمان و همچنین تجار حاضر به تشریح برنامه‌ها برای تقویت مناسبات با ترکمنستان پرداختند.

112

 بیشتر بخوانید: 

گفت وگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و ترکمنستان درباره نشست سران اکو

رئیس جمهوری به ترکمنستان می‌رود

کلیدواژه