آذر 09, 1400 11:57 Asia/Tehran [Updated: بهمن 03, 1400 14:18 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: سخنگوی دولت گفت: دیپلماسی ایران فعال، پویا و نتیجه محور است / دولتمردان اجازه نمی‌دهند بحران تولید شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایران پرس، علی بهادری جهرمی در نخستین جلسه سخنگوی دولت گفت: دیپلماسی امروز ما فعال و متوازن است و چندین رکورد صادرات در گمرک در این سه ماه و رکورد ترخیص شکسته شد.

بهادری جهرمی با اشاره به فعالیت های دولت در زمینه دیپلماسی گفت: در حوزه  دیپلماسی فعال در سازمان های اکو و شانگهای و همچنین پیگری فردی رییس جمهور در خصوص تهیه واکسن و امضای قرارداد گاز را شاهد هستیم. 

وی درباره واکسن گفت: ۱۰۰ میلیون دز واکسن جدید در این سه ماه تزریق شد که ۴۰ برابر واکسنی است که سه ماه قبل از دولت سیزدهم تزریق شد.

بهادری گفت: در مساله منطقه ای، بحران افغانستان مساله ساده ای نبود که دولت با تدبیر از آن گذشت و میزبان کشورهای همسایه بود. 
وی ادامه داد: در این سه ماه ۲۰ سند بین المللی ایران با دیگر کشورها عموما در حوزه اقتصادی امضا شد و بیش از ۱۰۰ ملاقات حضوری یا گفتگوی تلفنی رئیس جمهور و وزرا در این مدت داشتیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه اولویت دولت حفظ کرامت مردم است، گفت: سبد کالا با همت وزیر جهاد کشاورزی در خانه تحویل مردم داده می شود و امروز همه کالاهای اساسی در دسترس عموم است.

112

کلیدواژه