آذر 11, 1400 18:58 Asia/Tehran [Updated: آذر 11, 1400 19:36 Asia/Tehran]

مذاکره کننده ارشد ایران گفت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌تواند نقش فنی مثبتی را در مذاکرات ایران با ۱+۴ ایفا کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «علی باقری کنی» مذاکره کننده ارشد ایران عصر پنجشنبه پس از دیدار با «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: جمهوری اسلامی ایران مصمم به مشارکت فعالانه و مثبت در گفت‌وگو برای لغو تحریم ها است.

در همین حال دفتر نمایندگی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در توئیتی با اشاره به ملاقات باقری کنی با گروسی نوشت: فضای ملاقات سازنده و مثبت بود.

در این توئیت آمده است: ایران تمایل واقعی خود را برای ادامه همکاری‌های نزدیک با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و همچنین تعامل فعال در مذاکرات وین اعلام کرد.

همچنین «رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از دیدار با مذاکره کننده ارشد ایران در توئیتر نوشت: ادامه همکاریها با ایران در چارچوب مذاکرات برجام و همچنین موضوعات مربوط به فعالیت های دوجانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نتیجه دیدار با مقام‌های ایرانی را بسیار سازنده توصیف کرد و گفت که رابطه دو طرف دائمی و ادامه‌دار است.

دور جدید مذاکرات وین برای رفع تحریم‌ها و احیای برجام از روز دوشنبه آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

هیأت جمهوری اسلامی ایران در وین ۲ سند پیشنهادی خود را در قالب دو موضوع لغو تحریم‌های ظالمانه و مسائل هسته‌ای تحویل گروه  ۱+۴ در مذاکرات وین داده است. // 114

کلیدواژه