آذر 15, 1400 14:49 Asia/Tehran [Updated: آذر 15, 1400 15:08 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس جمهور با بیان اینکه امنیت کشورهای منطقه بهم گره خورده است، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از امنیت کشورهای حاشیه خلیج فارس حمایت می کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سیدابراهیم رئیسی» روز دوشنبه در دیدار «شیخ طحنون بن زاید آل نهیان» مشاور امنیت ملی امارات با اشاره به سابقه روابط دوستانه دو کشور، گفت: روابط حسنه با کشورهای منطقه از اولویت های سیاست خارجی در دولت جدید است و به همین دلیل از توسعه روابط با امارات استقبال می کنیم.

رئیس جمهور افزود: در روابط دو کشور مسلمان ایران و امارات، نباید مانعی وجود داشته باشد و این روابط تحت تاثیر القائات بیگانگان قرار بگیرد.

رئیسی گفت: سیاست دشمنان کشورهای منطقه، ایجاد هراس بین همسایگان است اما این توطئه با درایت و فهم مشترک خنثی خواهد شد.

وی، سیاست قطعی جمهوری اسلامی را حمایت از مردم مسلمان منطقه برشمرد و افزود: صهیونیست‌ها در منطقه به دنبال اهداف شوم خود هستند و هرجا بتوانند جای پایی پیدا کنند آنرا به وسیله ای برای توسعه طلبی و فتنه انگیزی تبدیل می کنند لذا کشورهای منطقه باید مراقب باشند.

رئیس جمهوری همچنین با استقبال از توسعه روابط اقتصادی تهران - ابوظبی گفت: توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور، زمینه شکوفایی روابط در دیگر حوزه ها را فراهم می کند.

شیخ طحنون بن زاید: این دیدار نقطه عطفی در روابط دو کشور خواهد بود

مشاور امنیت ملی امارات نیز در این دیدار گفت: ما فرزندان این منطقه هستیم و یک سرنوشت داریم لذا توسعه روابط دو کشور در دستور کار ما قرار دارد.

شیخ طحنون بن زاید آل نهیان با اشاره به مذاکرات تفصیلی خود با همتای ایرانی گفت: این دیدارها نقطه عطفی در روابط دو کشور و موجب ارتقاء امنیت خواهد بود.

وی تاکید کرد: آماده توسعه همکاری ها هستیم و امیدواریم با سفر رئیس جمهوری ایران به امارات فصل تازه ای از روابط دو کشور اغاز شود.

در این دیدار مشاور امنیت ملی امارات دعوت رسمی رئیس امارات را برای سفر سیدابراهیم رئیسی به این کشور به اطلاع رئیس جمهور رساند.

117

کلیدواژه